Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 13:24
Reklama

Mapa zagrożeń MSWiA. Bilans dotychczasowego działania

Lokalni użytkownicy projektu MSWiA zaznaczają najczęściej miejsca w których przekraczana jest prędkość.
Mapa zagrożeń MSWiA. Bilans dotychczasowego działania

Policjanci z Kwidzyna na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania odnotowali już ponad 288 zgłoszeń. Najwięcej z nich, bo aż 92 zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, a pozostałe spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, aktów wandalizmu oraz grupowania się młodzieży. Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa działa od 1 lipca 2016 roku. Za pośrednictwem tej aplikacji mieszkańcy mogą anonimowo wskazać Policji miejsca potencjalnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Od początku funkcjonowania mapy zagrożeń policjanci z Kwidzyna odnotowali ponad 288 zgłoszeń. Aż 92 z nich dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości na drodze, Policjanci którzy weryfikowali naniesione na mapę informacje, potwierdzili znaczną część takich zgłoszeń. Na kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości funkcjonariusze nakładali mandaty karne, a w przypadku odmowy przyjęcia nałożonej grzywny były kierowane  wnioski do sądu o ukaranie. Dzięki sygnałom mieszkańców przekazywanych za pomocą map, policjanci patrolujący rejon zagrożony, swoją obecnością działają prewencyjnie na potencjalnych sprawców wykroczeń. 
     Policjanci przypominają, że aby zaznaczyć na mapie miejsce potencjalnie niebezpieczne, należy kliknąć w link: MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, który znajduje się również na stronie     https://www.pomorska.policja.gov.pl/ 
         Po otworzeniu mapy należy wybrać i przybliżyć miejsce, które nas interesuje. Gdy już takie wybierzemy, klikamy na plusik w czerwonym kółku w lewym dolnym rogu "Dodaj zgłoszenie" i umiejscawiamy na mapie nasze zgłoszeniu. Funkcjonariusze informują również, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Należy odpowiedzialnie korzystać z aplikacji. Kolejne zgłoszenie można dodać dopiero po 24 godzinach.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama