Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pod okiem policjantów, pies z Zakładu Karnego w Kwidzynie szukał narkotyków w szkole

  • 8.06.2017, 13:28
  • KPP Kwidzyn
Pod okiem policjantów, pies z Zakładu Karnego w Kwidzynie szukał narkotyków w szkole
Wczoraj policjanci z Kwidzyna wspólnie z funkcjonariuszem Służby Więziennej w Gimnazjum w Liczu przeprowadzili działania z użyciem psa do tropienia narkotyków. Podczas akcji prowadzonej na terenie placówki u nikogo nie ujawniono środków odurzających.


Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji wraz z funkcjonariuszem Służby Więziennej w Kwidzynie weszli do Gimnazjum w Liczu i przeprowadzili działania pod kątem posiadania przez uczniów szkoły, środków odurzających. Razem z funkcjonariuszami pojawił się pies do tropienia narkotyków. 

Była to typowa akcja prewencyjna, zorganizowana na prośbę dyrekcji szkoły w związku z podejrzeniami posiadania przez niektórych uczniów, zabronionych substancji. Zadaniem psa tropiącego było sprawdzenie, czy młodzież szkolna nie posiada środków odurzających. Tego typu działania prowadzone są co jakiś czas na terenie różnych placówek.

Wczoraj pies nie znalazł śladów narkotyków. Pomimo tego, każda taka akcja ma charakter prewencyjny i ma sens, nawet jeśli nie przynosi spektakularnych sukcesów. 

Oprócz kontroli w szkołach z wykorzystaniem psa tropiącego, policjanci z kwidzyńskiej komendy systematycznie spotykają się z młodzieżą, rozmawiając na temat środków odurzających oraz sytuacji, w których młodzi ludzie mogą po nie sięgać i tym samym wejść w konflikt z prawem.

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe