Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – proste i szybkie narzędzie

  • 9.06.2017, 12:34
  • KPP Kwidzyn
 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – proste i szybkie narzędzie
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją! Umożliwi nam to strona internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest łatwą w obsłudze aplikacją internetową służącą do wymiany informacji między Policją, a społeczeństwem.


Weryfikacją zgłoszonych zagrożeń oraz późniejszą realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu kwidzyńskiego zajmują się funkcjonariusze z komisariatów i posterunków podległych Komendzie Powiatowej Policji w Kwidzynie jak również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W zależności od rodzaju zgłoszenia jego realizacja przydzielana jest odpowiedniej komórce.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu kwidzyńskiego zostało potwierdzone 102 punkty na 213 umieszczonych w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej z nich dotyczyło między innymi przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz nieprawidłowego parkowania.

Weryfikacją zgłoszeń zajmują się dzielnicowi, policjanci komórek patrolowo – interwencyjnych oraz ruchu drogowego. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń.
Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą w łatwy i prosty sposób przekazać informację policji poprzez naniesienie w aplikacji punktu, w którym ujawnili przypadki łamania przepisów prawa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane, a w razie jego potwierdzenia podejmowane są działania zmierzające do ich wyeliminowania.

Dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest bardzo proste i możliwe dzięki odnośnikowi – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - znajdującemu się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

 

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe