Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Jechała za szybko, straciła prawo jazdy

  • 16.06.2017, 13:32
  • KPP Kwidzyn
Jechała za szybko, straciła prawo jazdy
W miniony wtorek policjanci z Kwidzyna zatrzymali kobietę, która jechała z nadmierną prędkością. Mieszkanka Grudziądza aż o 61 km/h przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Kierująca skodą straciła prawo jazdy na trzy miesiące, a funkcjonariusze ukarali ją mandatem karnym.


W miniony wtorek (13.06.br.) około godz. 19.00 w miejscowości Gardeja policjanci z kwidzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą skodą. Kobieta kierując samochodem w tej miejscowości w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 61 km/h. Policjanci zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku, zatrzymali mieszkance Grudziądza prawo jazdy, oraz ukarali ją za popełnione wykroczenie mandatem karnym w kwocie 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przepisy przewidują, że kierowca może odzyskać uprawnienia po upływie 3 miesięcy, jednak do tej chwili nie wolno mu prowadzić pojazdów, gdyż może się narazić na dalsze konsekwencje prawne. Według przepisów kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania prawa jazdy powoduje wydłużenie okresu zatrzymania do 6 miesięcy. Jeżeli dana osoba będzie kolejny raz kierować w tym okresie, starosta wyda decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe