Piątek, 20.10.2017, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wolne sądy! Kwidzyn protestuje.

  • 24.07.2017, 11:11 (aktualizacja 24.07.2017 11:21)
  • TV Kwidzyn
Wolne sądy! Kwidzyn protestuje.
Około 300 osób zebrało się 20 lipca wieczorem przed gmachem Sądu Rejonowego w Kwidzynie, aby zaprotestować przeciwko przyjętym przez sejm uchwałom zmieniającym ustrój sądów.

"Precz z Kaczorem dyktatorem", "wolne sądy" i "konstytucja" to najczęściej wznoszone okrzyki podczas tego protestu. Wśród zebranych można było zobaczyć przedstawicieli różnych partii politycznych, osoby znane z życia publicznego w Kwidzynie, samorządowców i zwykłych mieszkańców. Członkowie SLD pod przewodnictwem szefa pomorskich struktur Sojuszu rozdawali zebranym egzemplarze Konstytucji RP, aktor i reżyser Jacek Borcuch znany z takich filmów, jak Dług, Wszystko co kocham czy nieulotne, odczytał preambułę do Konstytucji, a do próbujących mu przerwać krzykami kilku osób powiedział - Krzyczycie zza winkla, zza drzewa jak tchórze, wyjdźcie, pokażcie swoje twarze. Protest przebiegł raczej spokojnie, a kilkuosobowa grupka kontrmanifestantów nie była w stanie się przebić przez głos wydobywający się z kilkuset gardeł. Zresztą chyba nie mieli specjalnego pomysłu na to, jak wyrazić swoje poglądy, bo wznoszone przez nich okrzyki "precz z komuną" były podchwytywane przez zebranych, a okrzyk "wolna Polska" szybko został zamieniony na "wolna Polska europejska". Spora liczba zebranych trzymała w ręku zapalone znicze, które po zakończeniu spotkania zostały złożone na schodach do sądu.
- Demokratycznie wybrana władza sięgnęła po coś, co się jej nie należy, zmienia ustrój naszego państwa(...) ten dzień, dzień 20 lipca zapamiętamy tak samo mocno, jak dzień 22 lipca - haniebnie! - mówił do zebranych Burmistrz Andrzej Krzysztofiak, który też przypomniał wielkie poparcie dla integracji europejskiej, przed 14 laty wyrażone przez mieszkańców Kwidzyna podczas referendum europejskiego. Podsumowując działania władzy, przypomniał maksymę "Tyle władzy ile to konieczne, tyle wolności ile to możliwe" - obawiam się, że obecna władza odwróci te proporcje na tyle władzy ile to możliwe, tyle wolności ile to konieczne - podsumował. Jerzy Kozdroń - były wiceminister sprawiedliwości i sędzia Trybunału Stanu przypomniał swój protest przeciw dekretowi o wprowadzeniu stanu wojennego - "Wydawało się, że te czasy już nie wrócą a okazało się, że po blisko 30 latach musimy wracać do walki o nasze podstawowe prawa i wolności (...) Dziś wiemy na pewno, że nie ma już trójpodziału władzy, został zniszczony". Ola Borówka, która wystąpiła w koszulce z symbolicznym już nadrukiem w formie białej róży, powiedziała, że nie chce, aby jej wnuki żyły w kraju, w którym nie ma wolności, nie przestrzega się trójpodziału władzy i nie szanuje drugiego człowieka. - Jak powiedział prof. Bartoszewski warto być przyzwoitym, widzę, że w naszym mieście takich ludzi nie brakuje - zakończyła, komentując ilość zebranych.
Głos zabierało sporo osób, znanych i nieznanych z przestrzeni publicznej, ale wszystkie wyrażały ten sam sprzeciw przeciwko zmianom obecnie w Polsce zachodzącym. Nie zabrakło też kilku mocnych słów do osób próbujących przeszkadzać protestującym oraz apeli o to, aby douczyli się, czy wręcz wrócili do szkoły. Na koniec pojawiły się apele o zjednoczenie obecnej  opozycji oraz okrzyk "Policjanci - bądźcie z nami". Z powodów technicznych materiał publikujemy z lekkim opóźnieniem, za to w całości. Zawiera on wszystkie wystąpienia podczas protestu. Prosimy o wyrozumiałość wobec naszego operatora, który musiał zmierzyć się z tłumem i jakoś opanować kamerę.

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MERYTORYCZNY
MERYTORYCZNY 1.08.2017, 22:43
TE LUDZI NA MANIFIE ..A WY WIECIE URWA ŻE JEST COŚ TAKIEGO JAK INTERNET I KAŻDĄ BZDURĘ Z KODEM SRODEM PO CZY PIS MŁODZI W KILKA SEKUND ZWERTYFIKUJĄ OSZOŁOMY TO NIE KOMUNA W KTÓREJ ŻYŁEM TO CZAS W SEKUNDACH JUŻ DECYDUJE KTO ZYSKA POPARCIE..JA PIERDZIELE CO ZA POLITYCY CIENKIEGO NEGATYWA !! BRAK WYOBRAŹNI PRZESTRZENNEJ !!TO BYŁO DOBRE W LATACH 70 !!!
MERYTORYCZNY
MERYTORYCZNY 1.08.2017, 22:09
i najważniejsze kiedy powstał trybunał konstucyjny i dla kogo dla Jaruzeslskiego i kiszczaka kochani polityczni to samo co RODEKI DLA GNEBIENIA POLAKÓW NIE ZALEŻNYCH OD CHAZARSTWA !!

Merytoryczny
Merytoryczny 1.08.2017, 21:31
Przy moich wpisach coś mało komentarzy ,Panowie prokuratorzy jak to jest że pozywając MOPS W kWIDZYNIE nie zlecacie śledczemu przesłuchanie pokrzywdzonej ? ona tego nie rozumie ani sprawca ,przecież wszyscy nie mieszkają na Gdańskiej czy Drzymały ? mają szkoły. wiedzę psychologiczną ,kliniczną i prawną ...prokuratura otrzymała zawiadomienie że MOPS w Kwidzynie uchyla się z płaceniem świadczeń alimentacyjnych od chwili orzeczenia sądu a już prawie minął miesiąc i cisz na skarge macie 30 aby odpowiedzieć ..co mamy konflikt prawny nie zgodny z konstytucją i nie ma kto zareagować do ministra sprawiedliwości ,jak to jest że sąd wydaje postanowienie o alimentach i od tego dnia płynie termin,jak to jest że sad wydaje podwyżkę o alimentach i od tego dnia biegnie termin ..jak to jest że sa przyznaje dziecko matce i po prawie roku starają się ją zrobić w bambuki ,płacąc od dnia uzupełnienia dokumentacji moim zdaniem to nie jest zgodne z konstytucją i ktoś winien ruszyć siedzenie aby zgłości to do trybunału konstytcyjnego bo mamy dylemat PRAWNY !! PROSTE !!
Merytoryczny
Merytoryczny 1.08.2017, 21:11
a teraz zgodnie z prawem kto na tych zdjęciach ma funkcję państwowe nich ujawni nazwisko dochody powiązania partyjne ..jest jakiś odważny...
Merytoryczny
Merytoryczny 1.08.2017, 21:06
WIELE Z TYCH OSÓB SĘDZIÓW WINNO SIĘ SPALIĆ ZE WSTYDU przez 10 lat aby chronić mojej partnerki rodzine i zgodnie z prawem polskim przywrucić ich do matki mam większą wiedzę niż nie jeden dyplomowany sędzia tak nasz urządziła komuna i układ w magdalence ..przez 10 lat czytałem wszystko co zwiazane z orzeczeniami rodzinnymi i jak dla mnie sędzioweie to kasta która nie zna prawa ,jak ssr w Grudziadzu ANDRZEJ ANTKIEWICZ..KTÓRY o kpino przyjął wnisek w postępowaniu cywilnym przedstawiciela miasta grudziądza chyba kwaśniak odnośnie przesłuchania małoletniej w postepowaniu cywilnym w obecności psychologa sądowego !!!gdzieto sędzia jest PSYCHOLOGIEM I CO ..PRZEGRALIŚMY SPRAWĘ BO MIMO ŻE Z POZWANĄ ZNAŁO SIĘ 2 SĘDZIÓW Z GRUDZIĄDZA I 11 RADNYCH OCENIAJACYCH SPRAWĘ SĄD NIE POCZUŁ SIĘ NIE WLADNY W OCENIE POZWU !!!TO JEST SĄD W GRUDZIĄDZU DZIWICIE SI EKACZOROWIE !!
TO JAWNE UKŁADY MIEDZY PARTYJNE W MIESCIE GRUDZIĄDZ !!KRYCIE KONSZACHTÓW ... SEDZIA PROKURATOR DYREKTORKA ZATRUDNIAJĄCA RODZINE MYSLICIE ŻE WOJEWODA KUJAWSKO POMORSKI JAKO PAN NA JANOWSKĄ COŚ ZROBIŁ ..PALCEM NIE KIWNELI ANI PROKURATURA ANI SAD ANI PRASA LOKALNA WSZYSCY MAJĄW TYM KASE I UKŁAD.. :)) TO CO MOŻE DO TVN ?
Quasar
Quasar 27.07.2017, 14:35
Radca M. G. Wandtke hurtowo rozgrzesza polskich sędziów za 40 lat wykonywania zawodu (nawet w PRL). Dobre! Powiedz to pani np. ludziom w Warszawie wywalonym z mieszkania w wyniku reprywatyzacji Bufetowej i klepniętej przez sądy albo rodzinie zamordowanej Jolanty Brzeskiej - działaczki ruchów lokatorskich.

Z litości nie będę wspominał o sędzi "na telefon" albo sędzi, co to z Lisem chciał rząd obalać.
Mariusz
Mariusz 27.07.2017, 18:21
Powiedz to ludziom wywalonym z domu pod Sztumem, w którym mieszkali 40 lat, żeby Jacek K. - specjalista od czerwonych pasków w TVP Info mógł mieć letnia rezydencję, pogadaj też z pięcioma kierowcami, którym Antek skasował samochody i zabronił policji prowadzenia dochodzenia, że o nieszczęsnym kierowcy seicento z Oświęcimia już nawet nie wspomnę. A propos podobno wicemariusz miał jakiś wypadeczek, czyżby znowu drogowy?
Quasar
Quasar 27.07.2017, 14:11
Borcuch trochę do Lenina jest podobny. Jak by zapuścił jeszcze kozią bródkę a'la Krzysztofiak...
Merytoryczny
Merytoryczny 27.07.2017, 11:57
Panowie aleście się rozkręcili .z wypowiedziami szok !!! ....kiedy wybory do władz Kwidzyna ?? ja też chce veta dla sędziowskich układów ..dla gnojenia rodzin matek ktore zgodnie z ustawą należy im się przywrucenie dzieci..veta dla sędziów którzy olewają ustawę ..veta dla urzędów pracy które nic nie robią ..veta dla administracji opartej na rodzinie i kolegów z parti !!oddajcie nam dzieci zgodnie z ustawami i prawem ćwoki jedne ..
Quasar
Quasar 27.07.2017, 12:01
Za rok, panie, za rok. To miło, że pojął pan wreszcie zależność między wyborami przy urnie, a dalszym funkcjonowaniem państwa i samorządu.
Merytoryczny
Merytoryczny 27.07.2017, 12:09
Quasar pojęłem w 2006 roku gdy pozwałem prokuratora z Grudziądza do Sądu ....więc wiem jak to działa..:((( miasto układy prokuratury...
salomon
salomon 27.07.2017, 10:01
A co tam słychać u kwidzyńskich pisorków? Też pokażą krzepę i zorganizują jakąś manifę czy dalej będą skakać sobie do oczu, dalej będą jednoczyć się przez podział? Co tam słychać w klubie pis w radzie miasta, został ktoś jeszcze czy Józek zgasi swiatło, Janek dalej pisze donosy na Arwida do Prezesa? Kto teraz będzie rządził przewodnią siłą nardu w Kwidzynie, brunatny Lech a może Romek Szlachetny z pretorianami z Sosnowej, a może wszyscy zapiszą się do peło albo wstąpią do formacji Skorpiona, to odpowiednie miejsce dla partii skupiającej głównie byłych TW
Arbiter
Arbiter 27.07.2017, 20:41
Byłych TW najwięcej było i jest w PO. W Kwidzynie znęcają się nad wkręconym studencikiem a prawdziwe gnidy pod dywan zamieciono, ale wszystko wyjdzie i dopiero pryśnie czar kwidzyńskich autorytetów.
Quasar
Quasar 27.07.2017, 11:59
Bardziej bym się martwił o lokalnych pełowców. POzostanie pod flagą PełO grozi za rok katastrofą w wyborach samorządowych, zapisanie się do oszołomów z .N również, powrót do SLD (wszak wszyscy oni z matuszki PZPR) nie bardzo wchodzi w rachubę. Pozostaje zatem udawać bezpartyjnych.
Mariusz
Mariusz 27.07.2017, 13:35
A ja bym się nie martwił. Jak na razie, w Kwidzynie katastrofą w wyborach samorządowych grozi tylko członkostwo w lokalnej loży pisońskiej. Smród, brud i ubóstwo z nocą długich noży w perspektywie i jeszcze ten Adrian pojechał...
Merytoryczny
Merytoryczny 27.07.2017, 08:59
no pech chciał że wysłuchałem tej super przemowy szanownego Pana Burmistrza....Panie Krzysztofiak teraz może z podwórka kwidzyn pisemko o którym pan słyszał ,skarga Magdaleny Pniewskiej na Panią społecznego Kuratora sądowego Joannę Piatkowską...została z ramienia sądu społecznym kuratorem w/w przed nią byli 3 zawodowi kuratorzy sądowi,oraz dwie osoby które znamy Pani lisowska i pani Masna ,panią Lisowską znaliśmy trzy late bardzo często nas odwiedzała na ulicy ogrodowej w kwidzynie w zwązku z faktem że starliśmy się o odzyskanie córek mojej partnerki ,Pani Piątkowska już na pierwszej wizycie stwierdziła że w naszym związku jest przemoc psychiczna i ekonomiczna na drugiej wizycie założyła mi niebieską kartę ,namówiła dzielnicowego na wizytę w naszym domu aby mieć pokrycie w swoim rysowaniu realnej rzeczywistości która istnieje tylko w jej psychice, ale w związku z faktem że bardzo bardzo dużo czytam ustawy i prawo wyjaśniłem że z racji bycia społecznym kuratorem nie ma prawa wnioskować o założenie mi niebieskiej kart ,MOPS w kwidzynie po tym fakcie zmienił że jednak Anna Nosowska która jest pracownikiem społecznym na ulicę Bema założyła mi niebieską kartę ,problem w tym że znam ustawę o niebieskiej karcie i jej procedury dokładnie moja partnerka jest dorosła i żadna z procedur nie została zastosowana ,a poza tym my tej anny Nosowskiej w ogóle nie znamy nigdy jej nie widzieliśmy nigdy nie kontaktowaliśmy się więc jak taka osoba wie co tu się dzieje ,jak można pisać że jest przemoc psychiczna co anonimowy telefon ? sąsiedzi wiedzą skad albo przemoc ekonomiczna skąd ci pańscy podwładni biorą natchnienie ?do takich bzdur ..teraz MOPS W KWIDZYNIE ZMIENIŁ po wczorajszej naszej wizycie u Pani dyrektor że to Anna Nosowska dla czego dla tego że otrzymali przez prokuraturę mój opis kto i dla czego ma prawo założyć taką kartę ,Pani Piątkowska jest przewodniczącą wydziału interdyscyplinarnego w mopsie w Kwidzynie jak osoba która z racji ustawy nie ma prawa zakładać niebieskiej karty chodzi po domach i tę procedurę wszczyna ? to jest godzenie dwóch stanowisk sorry trzech przeciwstawnych i sprzecznych z prawem bycie kuratorem emuratywnie nie uprawnionym do wszczynania procedury niebieskiej karty ,bycie pracownikiem mopsu który już może wszczynać taką procedurę i bycie przewodnicząca komisji wydziału interdyscyplinarnego za który na sto procent dostaje kasę ,aby podnieść sobie wyniki wpierdziela nam niebieską kartę , zapewniam pana że nas różni patologicznie jedynie to że nie jestem jej dyrektorem ,w naszym związku jest tyle patologi co w każdym jednym prokuratorze sędzinie czy pracowniku MOPS ...Pani Piątkowska ma trzy funkcję sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i prawem bo piastuje funkcje sprzeczne z prawem i to jest z podwórka Kwidzyn ,oczywiście sprawa również trafi na wokandę bo na dziś MOPS kombinuje jak może ,nawet zamieniając osobę Joannę Piątkowską którą widzieliśmy dwa razy na kogoś kto nie był nie widział i nie spotkał się z nami ..no NIE ZNAM CZŁOWIEK ..jak w kabarecie.kabaret moralnego niepokoju a bzdury które kobieta powiela zasługują na pozew cywilny ,oczywiście wszyscy wiemy jak to się skończy , na dzień dzisiejszy :))) całego Pana Wystąpienia nie wysłuchałem brak mi nerwów...po raz ostatni powiem znam ustawę o NK i na przyszłość niech Pani Joanna Stasińska nie wciska mi głodych kawałków że zakładają komuś kartę nk na info albowiem osoba dorosła która jest gnębiona musi sama wnieść taki wniosek ,i na żaden anonim ,taka procedura nazywa się karta ..A ...karta B ..plus pouczenia ,a uprawnione są cztery organy ,policja szkoła pracownik socjalny i lekarz .lecz w przypadku osoby dorosłej i świadomej jej WNIOSEK ! miłej przemowy dalej życzę.
A
A 27.07.2017, 09:52
Czyli maltretuje Pan rodzinę?
Merytoryczny
Merytoryczny 27.07.2017, 11:23
nie kochany poczytaj Merytorycznego jak działa nas system prawny nie ma nic wspólnego z czymkolwiek ustawami konstytucją czy moralnością ,na niwie gminy rządzi znajomość ,konfrontacja zna sędziów i osoby które oceniają jej prace nasza skarga i 11 znajomych radnych z grudziądza ,Kwidzyn to samo mops robi co chce a burmistrz zgodnie z procedurą przesyła skargę do dyrektorki która kryje podwładną..bo zmarł jej ojciec..kto nas będzie krył w sadzie rodzinnym w związku z pomówieniem urzędu ? dlatego moim zdaniem wszyscy sędziowie do 90 roku won i cała otoczka ,prokuratura ..policja ..jeśli znasz ustawy wiesz co sugeruje ...
MERTORYCZNY
MERTORYCZNY 1.08.2017, 21:16
c oś cicho Panowie z PO MOŻE JAKIEŚ UWAGI DAM DOWODY NA WSZYSTKO !
OK
OK 26.07.2017, 22:01
Ostatnie drgawki komuny i postkomuny. Miło popatrzeć. Dobrze, że pokazali gęby. Będzie jak znalazł.
WYBORCA
WYBORCA 29.07.2017, 09:51
I JUŻ WIESZ NA KOGO NIE GŁOSUJEMY!!!!!!!!!
wyborca
wyborca 29.07.2017, 23:08
Nie glosujemy na tych sprzed sądu!!!!!!!!
Merytoryczny
Merytoryczny 26.07.2017, 15:10
Już bardziej to one nie mogą być wolne !!! A KIEDY BĘDĄ sprawiedliwe ??
Radca
Radca 26.07.2017, 16:50
Na pewno nie po tej reformie. Teraz będą zależne od woli partyjnych aparatczyków i pod ich dyktando będą orzekać. zupełnie jak w latach 50-tych. Już teraz "minister sprawiedliwości" szykanuje sędziów, którzy orzekali nie po jego myśli albo na jego niekorzyść, w sprawach, w których był pozwany. Co będzie po uprawomocnieniu się ustawy o ustroju sądów?
Quasar
Quasar 27.07.2017, 08:25
Sędzia, który uniewinnił Sawicką powołując się na nieznaną w polskiej procedurze karnej regułę wyłączania dowodów uzyskanych niezgodnie z prawem ("owoców zatrutego drzewa") powinien zostać usunięty z zawodu. Niestety orzeka dalej. Nie ma żadnej demokratycznej kontroli nad sędziami - mylą oni niezawisłość z bezkarnością. Korporacja sędziów z oporem pozbywa się ze swego grona "czarnych owiec", nawet popełniających przestępstwa. Niech chociaż minister sprawiedliwości pochodzący z rządu wybranego w wyborach ma nad nimi jakąś kontrolę.
Merytoryczny
Merytoryczny 26.07.2017, 15:07
podaliśmy gmine grudziącdz do sądu w grudziadzu na panią dyr CPRiPR I CO SIĘ OKAZAŁO W TRAKCIE SPRAWY ŻE pani ma w znajomych sędziego radnych i oraz osoby które rozpatrywały naszą skargę na nią samą :)))sędzia nie odwołał sprawy mimo że dwóch sędziów było w tyn czasie znajomymi szanownej pani o 11 radnych nie wspomne i o tym że zatrudniała synową i syna z pierwszego związku FAJNE ..no to dalej bronić nasze sądy !! nuż nie wspomne o sprawie na prokuratora z grudziądza.
Merytoryczny
Merytoryczny 26.07.2017, 15:03
kolejny przykład z mojego podwórka i wokand ,kobita wzieła kredyt 15 tys chwilówkę pod zastaw mieszkania kawalerki wartej 120 tys co zrobił sąd w Gdańsku okrslił że jest oki pozydkodwaca może zabrać nam kawalerkę a trzy lat wcześniej SSO Tokarczuk orzekła że wysokość zabezpieczenia jest rażaco za wysoko i uznała pożyczkodawców za przestępców jeszcze na długo zanim weszła ustawa o lichwie !! gdański Okręgowy nie uznał tego za naruszenie zasad współżycia społecznego ..NIE GADAJCIE O SĄDACH PRAWA TAKICH NIE MA !!
Merytoryczny
Merytoryczny 26.07.2017, 14:58
a co zrobił sąd okręgowy gdy wypunktowałem chronologicznie i z datami i załącznikami jak cudownie działa wydział rodzinny w kwidzynie , bez obrażania sądu ?... ano odrzucił apelację w ogóle jej nie sprawdzając i nie uzasadniając , z marszu umieszczając dziecko w rodzinie skonfliktowanej od 12 lat , wystarczyło poczytać co mówi o takich rodzinach sąd najwyższy z 57 roku aktualne do dziś ..ale qur.. po co jak nam tu jakiś laik z kwidzynkowa punktuje nie dociagnięcia Sądu TOĆ TO OBRAZA ..SĄDU
Merytoryczny
Merytoryczny 26.07.2017, 14:48
o czym i przeciwko komu manifestujecie ? miałem kilkanaście spraw w sądzie w kwidzynie ..to kpina z prawa gdy sędzina olewa ustawę ,z roku 64 KRIO umieszcza dziecka młodsze w skonfliktowanej rodzinie a drugie przywraca do matki bo ma warunki ,kina z prawa gdy pisze zażalenie na sąd tę samą sedzinę a ona w tym czasie wyznacza dwie rozprawy ,kpina z prawa gdy sąd w kwidzynie wyznacza mi adwokata na nie tą sprawę co wnoszę,kpina z prawa gdy nie pobierając żadnej opłate bez mojego wniosku wszczyna sprawę,kpina z prawa gdy wnoszę o przywrucenie władzy rodzicielskiej mam warunki dla dziecka a mimo tosąd ma w dup..przywrucenie nawet tym się nie zajmuje umieszcza dziecko w skonfliktowanej rodzinie 300 km od matki ,a po dwóch latach twierdzi że zawiązały się wiezi emocjonalne pytam się przez kogo się nawiązały ..ludzie do was jeśli nie znacie ustaw i prawa w ogóle mi tu nie komentować moich wypocin !! nie będe z laikami dyskutować jeśli nie wiecie jak peracuje sąd w kwidzynie prokuratura i wydział śledczy ...moim zdaniem PIS powinien doprowadzić do całkoitej zmiany sędziów na młodych po 90 roku stary system działa na zasadzie bo ja jestem prawem ,pomijając i konstytucję i ustawy ...o powiązaniach nie mówiąc..
Quasar
Quasar 26.07.2017, 12:59
"Jerzy Kozdroń - były wiceminister sprawiedliwości i sędzia Trybunału Stanu przypomniał swój protest przeciw dekretowi o wprowadzeniu stanu wojennego."

To była wiekopomna chwila w historii miasta Kwidzyna, o której będą krążyć legendy, a bardowie opiewać w pieśniach. Tego dnia - po rzuceniu legitymacji PZPR - zmarł stary Jurek Kozdroń, a narodził się nowy - ojciec chrzestny kwidzyńskiej demokracji.

Co robił przed WIELKĄ PRZEMIANĄ jest okryte tajemnicą państwową.
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz 26.07.2017, 10:22
Platformiarze spazmów dostają, że im "Pucz - Reaktywacja" nie wyszedł. Mają pretensje, że mimo ich wielokrotnych namów nie wyszedłem z nimi na ulicę podburzać ludzi przeciw dzisiejszej władzy.

Spoko. Obiecuję Wam, POwcy, że wyjdę. Kiedy? Wtedy, gdy ludzie upomną się o przyspieszenie rozliczenia Waszych "rządów". Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę, to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę, a wielu z Was byłoby już w Sztumie.

Wyszliście na ulice by bronić układu, zostawić wszystko "po staremu", zostawić SWOJE sądy, które zagwarantują Wam "niezawisłość".
wal sie
wal sie 26.07.2017, 12:40
Wyszedł, wyszedł, zapytaj Adriana co podpisał:) Co zrobisz z pisońskim senatorem , którego parabank naciągnął podatników już na 5 miliardów złotych w wypłaconych gwarancjach bankowych? Nowak i Amber to zwyczajna amatorka w porównaniu z przekrętem SKOK, sam zresztą też jesteś krętacz, taki z ciebie Kukiz jak z waszego fuhrera heteroseksualista.
Quasar
Quasar 26.07.2017, 12:49
Afera SKOK powiązana z PiS-em istnieje tylko na portalu Lisenki i Urbana. Istnieje natomiast w rzeczywistości afera SKOK Wołomin, gdzie kradli oficerowie WSI - kumple twojego idola Bula hr. Komoruskiego.
Quasar
Quasar 26.07.2017, 08:27
Niezły manipulator z tego Kozdronia, że śmie porównywać konflikt polityczny w Polsce AD 2017 z rokiem 1981 i wprowadzeniem stanu wojennego. Otóż gdyby była jakaś analogia, to całe towarzycho spod sądu zostało by zagazowane, polane wodą i spałowane, a większość spędziłaby noc na dołku milicyjnym, po czym martwe truchła niektórych uczestników odnalazłyby rodziny w kostnicy z adnotacją: "pobici przez nieznanych sprawców".

@
@ 26.07.2017, 11:04
Jakoś nie pamiętam żeby ktoś pałował, gazował albo internował Kaczyńskiego. Mówią, że coś podpisał albo był OZI, Piotrowicz - wiadomo, obalał komunizm stawiając zarzuty członkom Solidarności, Jojo zwalczał reżim okradając kioski pod Szczecinem a Suski gromadził zapasy brylantyny. Sami zasłużeni dla walki z komunizmem, dziś wprowadzają model białoruski, widać tamte czasy określiły ich wizję państwa na zawsze.
Quasar
Quasar 26.07.2017, 12:46
J. Kaczyński był wielokrotnie przesłuchiwany przez SB i miał założonych kilka teczek (działalność w Klubie Służby Niepodległości i KSS KOR), które IPN opublikował.
Nie ma się czego facet wstydzić, w przeciwieństwie do twego idola TW "Bolka", czy też Niesiołowskiego TW "Leopold", który "załamał" się na pierwszym przesłuchaniu i poszedł na pełną współpracę z SB, donosząc nawet na swą narzeczoną.

Rewelacje ze strony Lisenki i Urbana sobie daruj.
Mariusz
Mariusz 26.07.2017, 23:34
Pewnie, że był przesłuchiwany i miał wiele teczek. Teczki z donosami, teczki z pokwitowaniami honorariów, teczki z kompromitującymi materiałami itp. Rewelacje z IPN, które jakoś nie może ustalić szczegółów działalności TW Wolfganga, a w sprawach istotnych publikuje tylko kserokopie albo obśmiane nawet przez pisońskich ekspertów fałszywki, podaruj sobie. Prezes donosił :) a Adrian zerwał się ze smyczy :):)
Quasar
Quasar 27.07.2017, 08:27
To już nie TW "Balbina"? - niech Urban i Lisenko wspólnie ustalą, na które fałszywki się powołują.
obserwator
obserwator 25.07.2017, 18:39
Nader zabawnie brzmią słowa "Tyle władzy ile to konieczne, tyle wolności ile to możliwe" w ustach Jerzego Kozdronia!!!
Quasar
Quasar 26.07.2017, 08:29
To akurat powiedział lokalny satrapa Krzzysztofiak.
Quasar
Quasar 25.07.2017, 15:21
Śmieszna ustawka lemingów, z lokalnym dyktatorem Krzysztofiakiem na czele. Dostali prykaz robić zadymy w całym kraju, byle obalić demokratyczny rząd, a wtedy będzie można dalej kręcić vatowskie karuzele, przejmować kamienice "na pełnomocnika", spokojnie ukręcić łeb aferze Amber Gold, itd.
Mariusz
Mariusz 25.07.2017, 18:45
musisz być nieźle wkurzony po tym jak Adrian zawetował dwie ustawy po śmiesznych ustawkach lemingów. kończy się czas publicznych pieniążków dla Rydzyka, męża broszki, Misiewicza i córki gajowego. Za Skoki i pięć miliardów złotych, które kosztuje polskiego podatnika afera pisńskiego barona też będziecie musieli beknąć.
Quasar
Quasar 26.07.2017, 09:04
Misiewicz już nie pracuje w MON, natomiast kilku Misiewiczów zatrudnia w urzędzie dyktator Krzysztofiak, że o szanownej małżonce nie wspomnę.
Quasar
Quasar 25.07.2017, 08:39
"Warto być przyzwoitym" - brzmi to śmiesznie w wykonaniu "strasznego dziadunia" zwanego też Bydłoszewskim od nazywania "bydłem" wyborców, z poglądami których się nie zgadzał. Na szczęście zszedł był z tego świata i już nie straszy dzieci przed dobranocką.

PS - i wcale nie był żadnym profesorem.
PW
PW 25.07.2017, 14:27
Idąc tropem tej logiki, co moglibyśmy powiedzieć o tym małym nikczemniku, który ostatnio pokazał w Sejmie swoje prawdziwe oblicze? Moglibyśmy powiedzieć kanalia albo zdradziecka morda albo użyć dowolnych inwektyw, ale nie warto.
Quasar
Quasar 25.07.2017, 15:10
Dobrze dogadał tym "kawiorowym" rewolucjonistom, finansowanym przez starego żydka Sorosa.
@
@ 25.07.2017, 14:07
Siedź sobie w tym swoim śmierdzącym kantorku, poczytaj gazetę polską, posłuchaj radia maryja albo pooglądaj tv republika i odpierdziel się od normalnych ludzi ty stary faszysto
Quasar
Quasar 25.07.2017, 15:09
A ty jedź do warszawki dalej protestować z lampionem na rozkaz Sorosa. O forsę się nie martw: lokalny burmistrz - dyktator wszystko zorganizuje, łącznie z autobusem i darmową "wyborczą" do czytania.
Quasar
Quasar 24.07.2017, 16:02
Borówka - pierwsza aborterka Kwidzyna? Widzę, że obstawia każdą manifę.
Quasar
Quasar 24.07.2017, 16:00
No właśnie panie reż. Borcuch - takie filmy jak "Dług", "Komornik", "Układ zamknięty" pokazują, jaką patologię tworzy polski system sprawiedliwości, który tak pan bronisz pod pozorem obrony tzw. "konstytucji" Geremka-Kwaśniewskiego.
Quasar
Quasar 24.07.2017, 15:51
Kozdroń - przede wszystkim były członek PZPR

Pozostałe