Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Kwidzyńskie obchody Święta Policji

  • 25.07.2017, 13:59
  • KPP Kwidzyn
Kwidzyńskie obchody Święta Policji
Wczoraj w sali Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach odbyła się uroczystość Święta Policji miejscowych funkcjonariuszy. W akademii udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Krzysztof Kozelan i Komendant Powiatowy Policji w Kwidzynie mł. insp. Arkadiusz Pozorski, którzy w obecności przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb mundurowych wręczyli funkcjonariuszom wyróżnienia, medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.


Wczoraj (24.07.br.) w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. W tym uroczystym dniu miejscowych stróżów prawa swą obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz rodzina.

Podczas uroczystej akademii, która rozpoczęła się o godz. 13.00 wręczone zostały medale, wyróżnienia oraz akty mianowania. W trakcie policyjnej uroczystości na wyższe stopnie policyjne mianowanych zostało 44 funkcjonariuszy. Za długoletnią służbę złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami odznaczono sześciu funkcjonariuszy i troje pracowników cywilnych. Natomiast brązową odznaką „Zasłużony Policjant” otrzymało dwóch funkcjonariuszy.

Odznaczonym medale wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan i Komendant Powiatowy Policji w Kwidzynie mł. insp. Arkadiusz Pozorski.

Nadane zostały również wyróżnienia i Odznaki Honorowe NSZZP, które wręczyła wiceprzewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego w Gdańsku asp.sztab. Danuta Wojak.
Medal za zasługi dla NSZZP otrzymał również szef kwidzyńskich policjantów - mł. insp. Arkadiusz Pozorski.

Na zakończenie głos zabrał insp. Krzysztof Kozelan, który wyraził zadowolenie ze służby funkcjonariuszy z kwidzyńskiej jednostki i podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codziennej pracy. Szczególne słowa uznania skierował do rodzin policjantów za wyrozumiałość i wsparcie najbliższych w tym trudnym zawodzie.

 

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe