Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Kwidzyn – dwa potrącenia – policjanci apelują o ostrożność

  • 7.08.2017, 12:17
  • KPP Kwidzyn
Kwidzyn – dwa potrącenia – policjanci apelują o ostrożność
W miniony czwartek policjanci pracowali na miejscu dwóch potrąceń, do których doszło na terenie powiatu kwidzyńskiego. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności w jakich doszło do wypadków, oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących, o zachowanie szczególnej ostrożności.

W czwartek (03 sierpnia 2017 roku) około godziny 16.30 dyżurny policji w Kwidzynie został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Chełmińskiej. Funkcjonariusze którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierująca oplem 58-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 10-letniemu rowerzyście na skutek czego doszło do potrącenia. Nieletni został przetransportowany karetką do szpitala w Grudziądzu, po badaniach został  zwolniony do domu. Doznał niegroźnych obrażeń ciała. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.
Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia ok. godziny 21.00 w miejscowości Wandowo.  Kierujący fiatem 26- letni mieszkaniec tej miejscowości wyjeżdżając z drogi podporządkowanej  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 54-letniej rowerzystce na skutek czego doszło do jej potrącenia. Kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała została hospitalizowana. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i bezcenne życie.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe