Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Kwidzyn – kolejna plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów

  • 10.08.2017, 13:31
  • KPP Kwidzyn
Kwidzyn – kolejna plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów
Kryminalni z Wydziału Narkotykowego w Gdańsku przy współpracy funkcjonariuszy z KPP Kwidzyn zabezpieczyli ponad 8 tys. krzaków konopi indyjskich. Zakazane rośliny rosły na nieużytku rolnym na terenie gminy Sadlinki. Jest to już kolejna zlikwidowana przez policjantów w ciągu ostatnich dwóch tygodni uprawa marihuany. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Narkotykowego w Gdańsku. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie gminy Sadlinki na nieużytku rolnym, pośród traw znajduje się plantacja konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.


Kryminalni sprawdzili nieużytek i ich ustalenia potwierdziły się. Na polu, wśród wysokiej trawy rosły konopie indyjskie o wysokości od 0,5-2,0 m. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyczni oraz policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, którzy zabezpieczyli rośliny. Łącznie zabezpieczonych zostało ponad 8 tys. konopi indyjskich.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
KPP Kwidzyn

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z
z 10.08.2017, 22:14
na terenie gminy sadlinki dawno temu lata 60-70 były uprawiane konopie indyjskie na dużą skale a składowisko było na obecnym złomowisku zarzyckiego ,placu po burakach i warmińskich zakładów a że to roślina oleista ziarni leży w ziemi i pojawia się na ugorach samo a właściciel ma kłopoty
mieszkaniec
mieszkaniec 10.08.2017, 20:55
Wydaje mi się że jak by złapali złodzieji samochodów w Kwidzynie to by był sukces a nie jakieś krzaki które od lat rosną w gminie i są tylko zdatne do produkcji ciuchów roboczych żenada
jolka
jolka 10.08.2017, 19:41
Na pewno same sie wysialy.

Pozostałe