Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Animo już od 3 października

  • 26.09.2017, 11:38
  • TV Kwidzyn
Animo już od 3 października
Po raz 16 i 12 w edycji międzynarodowej odbędzie się festiwal teatralny Animo. W tym roku zobaczymy 13 spektakli z aż 11 krajów. Imprezie będą tradycyjnie towarzyszyć warsztaty teatralne, projekcje filmów i wystawy.

Tegoroczny Festiwal Animo otworzy spektakl „Ja, Syzyf”  zrealizowany przez teatr Puppet's Lab z Bułgarii. Przedstawienie porusza odwieczny temat poszukiwania własnego „ja”. Od najstarszych czasów filozofowie zastanawiali się nad absurdalnością ludzkich zachowań. Niezależnie od wybranej drogi, niezależnie od tego kim chcemy się stać, jakie wyjście awaryjne wybierzemy, zawsze powracamy do tego co jest w nas. Spektakl zobaczymy 3 października o godz. 20.00, na dużej scenie festiwalu, w kwidzyńskim kinoteatrze.

Oto niektóre z kolejnych propozycji tegorocznego Animo:

 

„JESTEM INNA”

Teatro Neline / Słowacja

Przedstawienie powstało na motywach książki Fridy Nilsson „Moja Mama Gorylica”. 
To spektakl dedykowany dzieciom i dorosłym otwierający drogę do dyskusji na temat inności i tolerancji. Temat, który dotyka widzialne i niewidzialne problemy w naszym życiu. Nietolerancja, brak wrażliwości, ograniczone myślenie, arogancja, wspierają w nas schematy sprzyjające powierzchownej ocenie rzeczywistości. 
Twórcy mają nadzieję zmotywować widzów do rewizji pierwszego wrażenia, głębszej analizy i refleksji.

Nie wszystko jest tak, jak na pierwszy rzut oka wygląda!

05.10.2017 godz. 17:30 
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13 
wiek: od 9 roku życia 
czas trwania 45 min.

Scenariusz: Petronela Duša, Dorota Dąbek 
Reżyseria: Dorota Dąbek 
Scenografia: Marzenna Olszewska, Miro Duša 
Muzyka: Bogdan Szczepański 
Obsada: Petronela Duša 
Tekst piosenki: Zdenka Pašuthová 
Technologia i realizacja: Miroslav Duša

04.10.2017 godz.17:30

GENERACJE

Duża Scena – ul. Katedralna 18

Zuzana Smolová and Peter Gaffney /Republika Czech USA

 

LALKOWA INSCENIZACJA FAUSTA.

WIEK: od  10 roku życia

Czas trwania 55 min.

http://neosequitur.com/faust/

https://www.youtube.com/watch?v=TIMs7wQdwGo

Lalka wchodzi do baru… i do historii, z której już nie może uciec. „Lalkowa inscenizacja Fausta” jest oryginalną tragikomiczną baśnią o chciwości, pokusie i niebezpieczeństwie związanym z proszeniem władzy o pomoc . Czerpiąc z Marlowe’a i Goethego, ale również ze  Svankmajera, Szekspira ,a nawet legendy bluesa Tampy Reda, Inscenizacja wprowadza zamęt w naszej pewności, co do poczucia czystości moralnej, sprzedając je, a linia, która oddziela teatr od marzeń utrzymuje nas  przy życiu.

Przedstawienie stworzone i wykonane przez Zuzanę Smolovą (Czechy) i Petera Gaffney’a (Stany Zjednoczone). Inscenizacja Fausta łączy teatr lalkowy i muzykę na żywo z przedstawieniami w języku angielskim dla międzynarodowej publiczności.

 

Zuzana Smolova i Peter Gaffney tworzą wędrowny duet teatralny z profesjonalnym doświadczeniem w zarówno konwencjonalnym, jak i eksperymentalnym teatrze lalkowym, aktorskim oraz produkcjach muzycznych.

Interesują ich ponadczasowe baśnie, które odzwierciedlają współczesne problemy, historie z labiryntu, który nas więzi i z mętnego głównego nurtu chwil ucieczki, transformacji i zmiany. Zuzana Smolova (Czechy) jest lalkarką i byłym członkiem teatru „Divadlo Continuo”, którego prace krążą wokół prawdziwego ruchu i dramatycznych sytuacji opartych na teatrze aktorskimi tańcu.

Peter Gaffney  (Stany Zjednoczone) jest kompozytorem, aktorem i lalkarzem, którego ostatnie prace obejmują również wkomponowane w otoczenie dzieła w  Filadelfii i Monachium.

 

 

04.10.2017 godz.20:00

PREZENTACJE

Czarna Sala – ul. Słowiańska 13

ARIEL DORON /IZRAEL

PLASTIC HERO.

WIEK: od  16 roku życia

Czas trwania 45 min.

https://www.arieldoron.com/

 

https://www.youtube.com/watch?v=n-OxVYTsMfI

 

Plastikowi Bohaterowie

Autor – Ariel Doron

Za chwilę ma się zacząć wojna, czas zostać bohaterem. Ale żołnierze są z plastiku, pole bitwy to stół, a ojczyzna to odległy obraz na ekranie. W walce bez sprecyzowanego wroga i celu granica między rzeczywistością a fantazją się zaciera – czy to się naprawdę dzieje, czy to tylko gra?

Plastikowi Bohaterowie są w całości stworzeni z gotowych zabawek dla dzieci, głównie żołnierzyków i broni z użyciem elementów - iPadów,iPhonów i video. Żądza, przemoc, seks, nienawiść i strach zostają wyłożone na stół razem z ożywieniem tak zwanych „naiwnych” zabawek, a niewinność dziecięcej gry napotyka krwawą rzeczywistość wojny.

Przedstawienie jest zaskakującym, zabawnym, kolażem o szybkim tempie z obrazami wojny, które radzi sobie z bolesnymi zagadnieniami oferując jednocześnie widowni zabawne, szalone i ożywcze doświadczenie z teatrem lalek.

*Prawie w całości bez słów. Przedstawienie teatru przedmiotu dla dorosłych.

 

Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o biletach znajdziecie na stronie: http://www.animofestival.pl/

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe