Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Kulturalnie, zdrowo i sportowo

  • 5.10.2017, 13:46 (aktualizacja 05.10.2017 14:32)
  • TV Kwidzyn
Kulturalnie, zdrowo i sportowo
Ta impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, na dobre już wrosła w pejzaż Nowego Dworu i okolic. Jest najlepszym dowodem na to, że bez angażowania bardzo dużych środków finansowych można skłonić mieszkańców do zabawy kulturalnej, zdrowej i sportowej, ale przede wszystkim aktywnej.

Takich imprez nie znajdziecie w mieście. Są podobne, ale z poziomem doznań kulinarnych oferowanych podczas Kulturalnie, zdrowo i sportowo, nie są w stanie konkurować. Stoły w szkole w Nowym Dworze po prostu uginały się od potraw przygotowanych przez gminne koła gospodyń wiejskich oraz uczniów, rodziców i nauczycieli szkół, biorących udział w imprezie. Orgia zdrowego jedzenia, które nie tylko uwodziło wiejską świeżością, ale też składnikami powodującymi, że było nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Warzywa i owoce, świeżo wyciskane soki, ciasta i tarty z warzyw i z warzywami, wiejskie sery i prawdziwy chleb z pieca. To wszystko kusiło uczestników imprezy, którzy szczelnie wypełnili hol szkoły. Wśród wystawców tych wszystkich pyszności nie zabrakło przedstawicieli Miasta i Gminy Gniew, ponieważ tegoroczna edycja imprezy przebiegała pod hasłem Dwa brzegi. Jej integralnym elementem był zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Zakątek Dankowo, marsz nordic walking, którego trasa wiodła z Opalenia przez most i nadwiślańskie łąki do szkoły w Nowym Dworze. Trzynastokilometrową trasę pokonała z kijkami Wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka, której towarzyszyła Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew, Walentyna Czapska. Obie panie opowiedziały nam o wrażeniach z marszu oraz o rysujących się perspektywach współpracy obu nadwiślańskich gmin. Od pomysłodawcy marszu, Krzysztofa Bednarka, dowiedzieliśmy się, jak należy prawidłowo używać kijków do nordic walking oraz jakie jeszcze formy aktywności przejawia prężnie działające Stowarzyszenie Mieszkańców Zakątek Dankowo. Sprawdzamy też, jak Szkoła w Nowym Dworze kulinarnie konkurowała ze stoiskami przygotowanymi przez zaprawione w bojach koła gospodyń wiejskich oraz oglądamy koncert zespołu Pas de nome, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kwidzynie. Jego szefowa Agnieszka Perehuda zdradza nam, jak odnieść sukces z amatorkami i ile pracy on musi kosztować. Szkoła w Nowym Dworze od lat słynie z dziewczęcej drużyny unihokeja, która cały czas utrzymuje się w krajowej czołówce, o czym świadczy długa lista mistrzowskich tytułów i trofeów. Jej trenerem jest Jerzy Stankiewicz, dla którego praca z młodzieżą jest wielką pasją. Na koniec opowiada o swoich pobudkach i osiągnięciach oraz o sposobach, dzięki którym, przy udziale bardzo skromnych środków finansowych, tworzy się drużynę na poziomie mistrzowskim. Dziewczyny podczas imprezy rozegrały towarzyski mecz z reprezentacją Miasta i Gminy Gniew, ale kurtuazyjnie punktów nie liczyły. 

       Impreza organizowana przede wszystkim przez uczestników, co zresztą jest typowe dla GOK , który mistrzowsko angażuje mieszkańców gminy do rożnych form aktywności - w tym wypadku aktywności kulturalnej, zdrowej i sportowej.

 

 

 

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe