Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Półmaraton za Traktorem

  • 9.10.2017, 15:44 (aktualizacja 09.10.2017 17:06)
  • TV Kwidzyn
Półmaraton za Traktorem
Stowarzyszenie Traktor Team znowu dało się poznać z jak najlepszej strony. Jego pierwszy półmaraton udowodnił, że organizowanie poważnych imprez sportowych wcale nie musi być domeną wielkich instytucji. Wymagająca technicznie trasa, doskonała organizacja i przede wszystkim świetna zabawa. Tak I Półmaraton Traktora ocenili jego uczestnicy.

 Traktor Team  to stowarzyszenie mieszkańców gminy Kwidzyn zrzeszające 35 entuzjastów wspólnego biegania. Jako organizator biegów debiutowało przed rokiem, kiedy to podczas imprezy Kulturalnie, Zdrowo i Sportowo w Nowym Dworze, przeprowadziło I Bieg Traktora. Potem poprzeczka powędrowała w górę. Po I Biegu Plebiscytowym w Janowie przyszedł czas na I Półmaraton. Jego start i meta znajdowały się na dziedzińcu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, a trasa wiodła leśnymi duktami gminy Kwidzyn  przez Rakowiec, Ośno i Kamionkę. Na zawodników czekały tam bufety oferujące napoje, czekoladę i owoce, a mieszkańcy gminy zapewnili huczny doping. Uczestnicy biegu bardzo wysoko ocenili jego organizację i nie szczędzili słów uznania pod adresem szefowej stowarzyszenia Kasi Stremel, której entuzjazm i zaangażowanie były jednymi z kluczowych czynników sukcesu imprezy. Ona sama bardzo skromnie mówi o swojej roli, podkreślając, że nic by się nie udało bez udziału i pracy wszystkich członków stowarzyszenia. Wysoki poziom organizacji udało się osiągnąć dzięki wsparciu sponsorów i zaangażowaniu samorządu Gminy Kwidzyn, jednak wójt Ewa Nowogrodzka podkreśla, że to inicjatywa samych mieszkańców, którą gmina, podobnie jak inne, wsparła. Rzeczywiście mieszkańcy gminy Kwidzyn coraz chętniej biorą sprawy w swoje ręce i organizują się w różne stowarzyszenia. Efektem ich działalności są coraz liczniejsze imprezy kulturalne i sportowe.

- Zasze będziemy wspierać inicjatywy mieszkańców, ponieważ odpowiadają one na ich potrzeby, tak jak w przypadku I Półmaratonu Traktora czy innych imprez, których w gminie nie brakuje - dodaje Pani Wójt.

I Półmaraton był też okazją do popracowania nad wizerunkiem KPPT. - Tylu ludzi to jeszcze tu chyba nigdy nie było powiedział -Przewodniczący Rady Gminy Kwidzyn Henryk Ordon, obserwując tłum wypełniający dziedziniec KPPT.

  Na starcie półmaratonu Traktora stanęło 179 osób, ale dzięki imprezom towarzyszącym i licznie zebranym kibicom na imprezie było wręcz tłoczno. Były biegi dla dzieci oraz odrębny start dla zawodników biegnących z psami. Na początku kilka czworonogów rzuciło się do bójki, ale na mecie wszystkie już leżały zgodnie, dysząc z wywieszonymi jęzorami. Trasa w opinii uczestników była wymagająca technicznie, z licznymi podbiegami oraz sporą różnicą poziomów. Biegu nie ułatwiało też błoto, ale powracający na metę zawodnicy byli w zaskakująco dobrej formie, a przecież był to najdłuższy bieg organizowany w naszym powiecie. Pierwszy zameldował się Bartosz Mazerski ze Sztumu, który trasę półmaratonu pokonał w 1:13:45 sek. Ten bardzo doświadczony zawodnik, który biegał na sześciu kontynentach, a w tym roku wygrał Bajkał Maraton, wysoko ocenił organizację imprezy i poziom trudności trasy. Wśród kobiet pierwsza była Paulina Wiernicka, która pomimo zapalenia oskrzeli nie dała szans rywalkom. Trasę przebiegła z wynikiem 1:38:26. W naszym materiale poznacie sylwetki uczestników i poczujecie endorfiny, którymi dosłownie tryskali po powrocie na metę, poznacie kierowcę sześciotonowej maskotki stowarzyszenia oraz zobaczycie mnóstwo ujęć z trasy biegu. Dowiecie się też, co o rosnącej aktywności mieszkańców gminy myślą samorządowcy oraz zapałacie chęcią wstąpienia w szeregi Traktor Team zarażeni uśmiechem pani Kasi. Jeszcze przed zamknięciem imprezy organizatorzy i przedstawiciele samorządu gminy zapewniali, że za rok widzimy się ponownie. Najpierw jednak Drugi Bieg Plebiscytowy. Gmina Kwidzyn biega!

 

 

Mężczyźni open
1. Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum) 1:13.45
2. Mateusz Guzmann (Packman Team) 1:19.13
3. Kamil Górski (Transformacja Gniewu) 1:20:33
4. Bartosz Kotowicz (Kwidzyn Biega) 1:21:43
5. Rafał Chetnik (Zantyr Sztum) 1:22:21
6. Tomasz Hapke (Traktor Team Gmina Kwidzyn) 1:25:14
7. Mateusz Gumkowski (Gmina Gardeja Biega) 1:26:32
8. Waldemar Cisło 1:26:39
9. Rafał Szczecina (Iława Biega) 1:27:03
10. Szymon Kaźmierczak (Zantyr Sztum) 1:27:39

Kobiety open
1. Paulina Wiernicka 1:38:26
2. Aleksandra Grabias 1:42:18
3. Adriana Skweres (Klub Aktywnego Pelpliniaka) 1:47:36
4. Teresa Łepek (V-Runner) 1:49:22
5. Magdalena Błaszak (Zbuta) 1:49:39
6. Marzena Mączewska (V- Runner) 1:54:06
7. Monika Chodukiewicz (Gerke Fight Team) 1:54:29
8. Anna Bielewicz (Stopa Słupsk) 1:54:37
9. Beata Wójcik (Kwidzyn Biega) 1:55:08
10. Katarzyna Jarosińska (Traktor Team Gmina Kwidzyn) 1:58:37

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe