Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Nie lekceważ bólu

  • 11.10.2017, 12:12
  • Grupa Tipmedia
Nie lekceważ bólu
Jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości (ale też najbardziej lekceważonych) jest ból głowy i oczu. Często dyskomfort jest związany z migreną czy tak zwanymi bólami klasterowymi.

Warto jednak za radą http://wolniodbolu.pl/bol-oczu-poznaj-rodzaje/ zwrócić uwagę na równoczesne dolegliwości ze strony dwóch narządów, ponieważ mogą być one jednoznacznym symptomem, że trzeba zwrócić się o pomoc do lekarza. Taki dyskomfort może wynikać z chorób narządu wzroku lub też infekcji zatok.

Zawsze do lekarza

Trzeba pamiętać, że przy ostrych lub też przewlekłych kłopotach ze zdrowiem trzeba zwrócić się do lekarza, który jako jedyny jest w stanie odpowiednio nas zdiagnozować i zastosować odpowiednią terapię. Jeśli chcemy poczytać więcej o bólach głowy,warto sięgać po sprawdzone źródła. Ból oczu i głowy może być wynikiem działania tak wielu mechanizmów, że bez badań i dobrego wywiadu się po prostu nie obędzie. Dolegliwości narządu wzroku, które pojawiają się w wyniku nagłego wzrostu ciśnienia w oku, mogą na przykład być symptomem jaskry. Ten ból pacjenci charakteryzują jako świdrujący, a towarzyszą mu zaburzenia widzenia. W przewlekłych stanach dyskomfort jest już słabszy i zazwyczaj pojawia się rano.

Inne powody

Warto zwrócić się do lekarza przy stanach zapalnych. One często mogą wywoływać ból oczu, któremu towarzyszy łzawienie, zaburzenia widzenia oraz na przykład zmiana koloru tęczówki lub też kształtu źrenicy. Na http://wolniodbolu.pl/ możemy przeczytać również, że wady wzroku mogą również powodować dyskomfort, o ile oczywiście nie są leczone lub też diagnoza i zastosowane środki zostały nieprawidłowo dobrane. Dość charakterystyczne jest to, że tego rodzaju ból pojawia się dość regularnie zazwyczaj wieczorem i zdarza się, że towarzyszy mu pieczenie oczu i zmęczenie.

Konsultacji lekarskich wymagają również dolegliwości, których powodem jest zapalenie zatok, które nasila się przy podnoszeniu głowy. W zależności od umiejscowienia ucisku możemy odczuwać ból w rożnych miejscach, ale szczególnie trudny do poradzenia sobie jest dyskomfort w okolicach oczodołu, policzków czy skroni. Klasterowy ból głowy o nieznanej etiologii można pomylić z migreną lub nerwobólami. Napady bólowe mogą powtarzać się nawet kilka razy dziennie i mają dość wyraźny charakter napadowy. Taki atak potrafi trwać od kilku do kilkudziesięciu minut dziennie. Lekarze zauważają, że często takiej reakcji towarzyszy łzawienie, zaczerwienie spojówek lub opadanie powiek. Najczęstszą dolegliwością jest migrena – pulsujący ból z zaburzeniami widzenia.

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe