Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Wypadek na rondzie i dachowanie na przejeździe kolejowym to najnowsze dokonania nietrzeźwych kierowców.

  • 27.11.2017, 14:57
  • KPP Kwidzyn
Wypadek na rondzie i dachowanie na przejeździe kolejowym to najnowsze dokonania nietrzeźwych kierowców.
W miniony weekend kwidzyńscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Zatrzymani mieli od 0,52 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Jeden z nich spowodował kolizję, natomiast drugi wywrócił się autem na torowisku. Wszyscy niebawem odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek.
Kwidzyn – policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców, jeden spowodował kolizję a drugi wywrócił się na torowisku.

 

Pierwszego z kierowców, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy za jazdę po pijanemu był 23-letni kwidzynianin, którego zatrzymali funkcjonariusze patrolujący miasto. Do tej kontroli drogowej doszło w piątek (24.11.br.) na ul. Batalionów Chłopskich w Kwidzynie około godziny 23.50. Mężczyzna oprócz tego, że wsiadł za kierownicę forda fiesty mając prawie promil alkoholu w organizmie, to nie posiadał przy sobie prawa jazdy ani dokumentów od pojazdu.
 
Drugi z mężczyzn zatrzymany został w sobotę (25.11.br.) około godz. 22.00. 25-letni kwidzynianin kierujący peugeotem wjeżdżając na rondo przy zbiegu ulicy Toruńskiej z Łużycką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą i doprowadził do zderzenia się bocznego samochodów. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci pracujący przy kolizji ustalili, że 25-latek jest pijany. Badanie alkotestem wykazało prawie 2,2 promile w jego organizmie.
 
Ostatni z nietrzeźwych kierowców przejeżdżając w niedzielę (26.11.br.) około godz. 4.45 przez przejazd kolejowy w Sadlinkach na ul. Polnej, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i doprowadził do wywrócenia się bmw. 19-latek uciekł z miejsca zdarzenia, ale po kilku minutach został zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Sadlinki miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Niebawem wszyscy trzej nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy. Ponadto odpowiedzą za popełnione przy okazji wykroczenia drogowe.
 
Policjanci apelują do kierowców aby za kierownicę wsiadali zawsze trzeźwi.
Nie powinniśmy pozostawać obojętni  gdy widzimy osobę po alkoholu wsiadającą za kierownicę samochodu lub na inny pojazd. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne należy niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kwidzyńskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego chryslerem. Szybko okazało się, że kierowca prowadził samochód mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do roku 2019. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 
W miniony piątek ok godz. 12.00 na ul. Malborskiej w Kwidzynie policjanci z kwidzyńskiej komendy postanowili zatrzymać do kontroli kierującego chryslerem daimler.
Jak się szybko okazało podczas interwencji, zatrzymany 50-letni mieszkaniec Kwidzyna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do czerwca 2019 roku. Ponadto podczas kontroli mężczyzna przewożący towar sklepowy nie posiadał wymaganej licencji lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Kierowca nie miał również dowodu rejestracyjnego od pojazdu. Funkcjonariusze udaremnili 50-latkowi dalsza jazdę.
Niebawem nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 
KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magdalena
Magdalena 4.12.2017, 09:30
Ubezpieczyciele w większości przypadków zaniżają odszkodowania. Można bezpłatnie sprawdzić czy tak jest w Twoim przypadku wysyłając jedynie kosztorys na adres mdubinska@crashplus.pl. W ciągu kilku dni nasi rzeczoznawcy bezpłatnie sprawdzą czy przysługuje dopłata. Wiek pojazdu bez znaczenia. Więcej informacji pod numerem 570_660_868. Polecam

Pozostałe