Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Ruszyła akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo"

  • 30.11.2017, 15:12
  • KPP Kwidzyn
Ruszyła akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo"
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” - pod takim hasłem ruszyła właśnie druga edycja kampanii, mającej na celu zwrócenie uwagi kierujących na stan i  jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Akcja potrwa do 17 grudnia na terenie całego kraju.

trakcie trwania kampanii również na drogach powiatu kwidzyńskiego pojawi się zwiększona liczba patroli. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę, czy oświetlenie pojazdów zatrzymanych do kontroli jest prawidłowe. Funkcjonariusze będą także przypominać, jak ważne jest posiadanie sprawnych świateł, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jako użytkownicy pojazdów pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki oraz sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków należy również dbanie o czystość kloszy świateł. Kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani na stacje diagnostyczne. Kampania prowadzona będzie na terenie całego kraju.  W ramach działań „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w dniach: 2, 9 i 16 grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie swoich pojazdów na stacjach funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Osoby posiadające aplikację komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon komórkowy informację na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia. W Kwidzynie natomiast taka możliwość będzie w Spółdzielni Pracy Usług Motoryzacyjnych na ul. Krótkiej 2, tel. 55 279-26-01

 

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

V
V 7.12.2017, 12:41
Panie szanowny redaktorze chyba w Panu jedyna nadzieja. Proszę zająć się tematem braku oświetlenia na ul. Wiącka - łącznika pomiędzy parkingiem Intermarche a ul. Staszica. Tędy chodzą dzieci do kilku szkół podstawowych i gimnazjów i szkoły średniej, matki prowadzą dzieci do przedszkola. Na ul. Wiącka panują absolutne ciemności, a chodnik jest bardzo wąski, natomiast ruch samochodów b.duży. Kiedyś mieszkańcy prosili o interwencję w tej sprawie radnego RM Pukarowskiego, który mieszka w pobliżu i zna i widzi jak to wszystko wygląda ale nie był zainteresowany tematem, on i żona do pracy jeżdżą zapewne samochodem. Prosimy redaktora o interwencję.
mieszkaniec
mieszkaniec 4.12.2017, 00:57
Ruszyła też akcja "Odśnieżanie". Napiszcie artykuł na ten temat,to podzielę się swoimi wnioskami z obserwacji pracy pługo-piaskarek.

Pozostałe