Środa, 13.12.2017, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Protest na Placu Plebiscytowym

  • 2.12.2017, 10:38 (aktualizacja 02.12.2017 11:14)
  • TV Kwidzyn
Protest na Placu Plebiscytowym
Około 70 osób zebrało się wieczorem 1 grudnia w pobliżu gmachu sądu w Kwidzynie, aby zaprotestować przeciwko zmianom ustrojowym wprowadzanym przez tzw. ustawy sądowe oraz proponowaną przez PiS ordynację wyborczą.

Ton spotkania nadawali lokalni samorządowcy i liderzy polityczni. Do zebranych przemawiali Piotr Widz, Jerzy Kozdroń i Marek Szulc z Platformy Obywatelskiej, a szef pomorskich struktur SLD Jerzy Śnieg rozdawał egzemplarze konstytucji. W wypowiedziach polityków dominowały ostrzeżenia przed konsekwencjami dla obywateli, jakie niesie ze sobą zmiana ustroju sądów oraz wprowadzenie nowej ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Nie zabrakło też apeli o jedność oraz konieczność zbudowania wspólnych list wyborczych w obliczu ordynacji, która faworyzuje duże ugrupowania polityczne. Część mówców pokusiła się też o refleksję na temat nienajlepszej frekwencji podczas spotkania, za którą obarczała nie tylko zimową pogodę. Niektórzy z mówców wieszczyli wieloletnią perspektywę takich protestów, które zakończyć może dopiero usunięcie lub wyjście Polski z Unii Europejskiej oraz zabranie Polakom paszportów. Dopiero te powody oraz rosnąca opresyjność państwa, które też coraz bardziej wkracza w sferę prywatnych poglądów i ogranicza obszar swobód obywatelskich, mogą skłonić wyborców do  odsunięcia PiSu od władzy. Nie zabrakło wypowiedzi w tonie bardziej optymistycznym i deklaracji konsekwentnego oporu przeciwko zawłaszczaniu państwa przez jedną opcję  polityczną, a Jerzy Kozdroń skierował nawet coś na kształt apelu do Jerzego Śniega o wspólną listę w nadchodzących wyborach samorządowych. W odpowiedzi  szef pomorskiej lewicy wzniósł okrzyk "Konstytucja, konstytucja..." ale nie jest tajemnicą, że SLD, podobnie jak PSL, które już zadeklarowało taki scenariusz swojego udziału w wyborach, skłania się do samodzielnego startu. Zebranie trwało niespełna pół godziny i odbyło się bez żadnych zakłóceń.

 

 

  

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Może
Może 6.12.2017, 13:11
Wchodzenie nogami na ławkę Kultura wysokiego stopnia ze strony wchodzących wszak przykład idzie z góry. Ich guru Bronek K. też skakał po krzesłach w japońskim parlamencie. Ciekawe czy każdemu tak wolno, czy Straż Miejska nie reaguje jak zwykły szary obywatel wchodzi nogami na ławkę. Może ci quasi notable też w domach włażą nogami na krzesła i uczą tego swoje dzieci czy w przypadku niektórych swoje wnuki. Zachowanie bardziej niż prymitywne.
Quasar
Quasar 6.12.2017, 09:20
Jak rządziła PO w kraju, to była bandą złodziei, teraz jest tylko bandą POpaprańców.
Quasar
Quasar 6.12.2017, 08:23
Faszyści z KOD i UBywatele przyszli demonstrować przeciwko demokratycznie wybranym władzom. Polewać zimną wodą i oskarżać o rebelię - jak w Hiszpanii!
Pani H.
Pani H. 5.12.2017, 21:20
Żałosne to "zbiorowisko". Zero merytoryki, tylko straszenie PIS-em w obawie przed utratą synekur.
Ula
Ula 5.12.2017, 20:45
Do Szulca: zdychajcie. Taka jest prawda.
obserwator
obserwator 3.12.2017, 23:00
Red. Bryczkowski napisał: "Protestowali w obronie sądów i wolnych wyborów" Czyżby??!!! Protestowali bo po prostu boja się utraty władzy i odpowiedzialności za swoje rządy.
traktorzysta
traktorzysta 2.12.2017, 23:58
Po obejrzeniu tego materialu plakac sie chce. Zlodzieje i komunisci i do tego byli esbecy chca nam ratowac Kwidzyn. Tylko przed czym i kim?
podpis
podpis 3.12.2017, 09:50
Na rozwój osobowości paranoicznej wpływa silne poczucie zagrożenia spowodowane sytuacją z przeszłości, połączoną z potrzebą zrzucania winy za tę sytuację na wszystkich ludzi wokół.
demokracja
demokracja 2.12.2017, 23:49
Demokracja dba tylko o interes większości, więc nie gwarantuje wolności dla każdego. Wolność jednych nie może być kosztem drugich. Co więc może zapewnić wolność, własność i sprawiedliwość?
zdegustowany
zdegustowany 2.12.2017, 22:08
Żałosne! Na siłę szukają pretekstu do buntu... Ludzie,weźcie się za coś pożytecznego,a nie wiecznie jątrzycie i kombinujecie. Ktoś ten PiS wybrał do rządzenia-gdzie wy wtedy byliście? Zlekceważyliście wybory,czy zwyczajnie było was za mało? Wobec tego PiS został demokratycznie wybrany,a wy zwalczając go,występujecie przeciw demokracji.W obronie czego występujecie,bo chyba nie demokracji? PiS nigdy nie krył,że po wygranych wyborach przeprowadzi reformę sądownictwa i teraz zwyczajnie wywiązuje się z obietnicy wyborczej. O co zatem wam chodzi?
Kwidzyniak
Kwidzyniak 2.12.2017, 23:42
PiS rzeczywiście doszedł do władzy w sposób demokratyczny i jak żadna z partii rządzących po 1989 roku konsekwentnie realizuje swój program. Wykorzystał błędy i nadużycia ekip poprzednio rządzących oraz niezadowolenie osób, którym transformacja nie przyniosła profitów, a często biedę i brak perspektyw. Jednocześnie jednak lamie obowiązującą konstytucję. Trybunał Konstytucyjny chyba już przez nikogo myślącego nie jest uznawany za niezależny. Polska została skłócona ze wszystkimi sąsiadami oraz z partnerami w UE. Prezydent jest de facto notariuszem PiS i niech nikogo nie zwiodą jego poprzednie veta ...Wykorzystując dobrą koniunkturę gospodarczą władza podejmuje populistyczne decyzje , za które zapłacą następne pokolenia. Fałszuje się historię i daje zielone światło dla zachowań jawnie faszystowskich, rasistowskich i ksenofobicznych. Po przejęciu prokuratury, policji i innych służb, następuje zamach na niezawisłość sądów i takie zmiany w prawie wyborczym oraz samej ordynacji , aby zapewnić zwycięstwo nowej "sile przewodniej", kierowanej z tylnego siedzenia przez "zwykłego posła" Jarosława Polskęzbawa. Kto tego nie widzi, to naprawdę mało widzi. Dlatego protestować trzeba.
Quasar
Quasar 6.12.2017, 08:56
W systemie gabinetowo-parlamentarnym zawsze lider zwycięskiej partii jest najważniejszą osobą w państwie. Kto o tym nie wie, temu kury szczać prowadzać, a nie polityką się zajmować.
Kwidzyniak
Kwidzyniak 7.12.2017, 17:41
Ten cytat z Piłsudskiego tu nie bardzo pasuje. Wiadomo, że Jarosław jest liderem najważniejszej dziś partii, ale właśnie dlatego powinien wziąć odpowiedzialność za rządzenie. PO - PL i poprzednie ekipy wstawiały też wszędzie swoich przy***sów, ale PiS, który to często słusznie potępiał teraz robi to w sposób zwielokrotniony, a że ławka rezerwowych jest krótka, to stołki zajmują ludzie niekompetentni, "znajomi i krewni króliczka" - osoby "bardzo mierne . ale wierne", "Misiewicze" bez żadnych merytorycznych kwalifikacji. Za to wszyscy zapłacimy. To co wyrabiają Macierewicz, Ziobro, Szyszko, Radziwiłł, , itp,, można by uznać za śmieszność , gdyby nie niosło opłakanych skutków.....
Quasar
Quasar 2 dni temu, 10:17
Misiewicz został dawno zwolniony, a Kaczyński nie ma obowiązku bycia premierem - jest emerytem, a na stanowisku premiera czy burmistrza musi być ktoś w miarę młody i dynamiczny - czasy dożywotnich I sekretarzy się skończyły na szczęście (z wyjątkiem Kwidzyna i Krzystofiaka). Może nie dla ciebie, bo wyraźnie wzdychasz za komuną i martwi cię, że Polska nie wącha się z Putinem, jak za rządów Tuska, gdy pod rękę spacerowali na molo w Sopocie, a w siedzibie SKW wisiało godło FSB.
Atrs
Atrs 2.12.2017, 21:07
Zmiany społeczne i mentalne postępują najwolniej. Można coś szybko zmienić przepisem prawnym, decyzją administracyjną, ale by zmienić mentalność, trzeba pokoleń.
ABT
ABT 2.12.2017, 23:36
Nie, żeby cofnąć ludzi do 18 wieku trzeba raptem 4 lat rządów PiS. Co będzie dalej to wiemy z historii
Quasar
Quasar 6.12.2017, 09:16
Zgadza się - Targowica była w XVIII w.
Kwidzyniaki
Kwidzyniaki 6.12.2017, 17:19
Tak, odwoływała się do "tradycyjnych polskich wartości", zwalczała jakobinizm i kosmopolityzm, miała poparcie kościoła i protestowała przeciwko wszystkim przejawom nowoczesności i europeizacji. Dziś znalazła godnych następców i wszystko wskazuje na to, że PAD wkrótce przestanie hamletyzować i jak król Staś, przystąpi do konfederacji czyli powróci na łono partii i do czyszczenia kuwety kota Prezesa. Dalej już tylko w objęcia Moskwy, cóż swoich ludzi w MON ulokowała już dawno, powoli wezmą wszystko, tylko spośród was namiestnika wybiorą.
Quasar
Quasar 7.12.2017, 10:36
Z objęć Moskwy to się wyrwaliśmy: kto chodził pod rękę z Putinem na molo w Sopocie? Kto się wąchał oficjalnie z FSB? Kto odwiedzał potajemnie dostojników Moskwy? To się skończyło. Ale zaprzaństwo targowickie trwa: PO to partia nie tylko pruska, ale i ruska (nowoczesne dwa w jednym). Odwieczni wrogowie też, tylko zamienili się miejscami: caryca siedzi teraz w Berlinie, a Fryderyk na Kremlu.
Tw skorpio
Tw skorpio 2.12.2017, 20:03
PZPR walczy o demokracje ???? to już nawet nie jest żałosne
ina
ina 2.12.2017, 14:46
Ja poproszę o życiorys pana KOZDRONIA. Napewno jest bardzo ciekawy!!
Quasar
Quasar 6.12.2017, 09:16
Oficjalny, czy nieoficjalny?
wiedzący
wiedzący 2.12.2017, 15:37


Daremne żale - próżny trud,

Bezsilne złorzeczenia!

Przeżytych kształtów żaden cud

Nie wróci do istnienia.



Świat wam nie odda, idąc wstecz,

Znikomych mar szeregu -

Nie zdoła ogień ani miecz

Powstrzymać myśli w biegu.



Trzeba z żywymi naprzód iść,

Po życie sięgać nowe...

A nie w uwiędłych laurów liść

Z uporem stroić głowę.



Wy nie cofniecie życia fal!

Nic skargi nie pomogą -

Bezsilne gniewy, próżny żal!

Świat pójdzie swoją drogą.

Strach tak, ale przed utratą korytka
Strach tak, ale przed utratą korytka 2.12.2017, 12:01
Jarosławowi to chociaż podest podstawiają. "Zwykły" obywatel Kozdroń wszedł na ławkę. Teraz składajmy na niej kwiaty.
papermaker
papermaker 4.12.2017, 13:53
Wszyscy, którzy wchodzili brudnymi buciorami na ławkę powinni zostać ukarani za niszczenie mienia publicznego. SM i Policja proszę się tym zainteresować.
Jadwiga
Jadwiga 2.12.2017, 14:24
To już nie drabinkę? No tak, została przy pisuarze :)
jebematu
jebematu 5.12.2017, 19:58
Jadzia w pisuarze to cie robili i s***ili robotę bo stary na mózg nie dolał
Quasar
Quasar 6.12.2017, 09:18
Na pierwszym planie widać nawet tego brodacza-przy***sa, co mu strząsa mocz z końcówki.

Pozostałe