Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Tydzień kwidzyńskich strażaków

  • 4.12.2017, 12:46
  • PSP Kwidzyn
Tydzień kwidzyńskich strażaków
Pożar, dwa wypadki komunikacyjne i siedem miejscowych zagrożeń oraz dwa alarmy fałszywe. W ten sposób strażakom z Kwidzyna upłynął ostatni tydzień.

- w dniu 27.11.2017 r. o godz. 09.56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w przydrożny słup oświetleniowy w Kwidzynie na ul. Sportowej. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu wsparcia psychicznego kierującemu pojazdem, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni. Straty oszacowano na ok. 5 tys. zł. W wyniku tego zdarzenie nikt nie został ranny. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość na łuku drogi.

 

- w dniu 02.12.2017 r. o godz. 18.15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Kwidzynie na ul. Wiślanej. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych pojazdów, odłączeniu akumulatora w pojeździe BMW oraz zabezpieczeniu uszkodzonej barierki taśmą ostrzegawczą. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Przypuszczalnej przyczyny zdarzenia nie ustalono. Straty oszacowano na ok. 10 tys. zł.

 

PSP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe