Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dwa potrącenia na pasach, dwoje pieszych w szpitalu.

  • 24.01.2018, 14:54
  • KPP Kwidzyn
Dwa potrącenia na pasach, dwoje pieszych w szpitalu.
W ostatnich dniach policjanci pracowali na miejscu dwóch potrąceń, do których doszło w Kwidzynie. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności w jakich doszło do wypadków, oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących, o zachowanie szczególnej ostrożności.

    We wtorek (22.01.br.) około godziny 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej  Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na ul. Hallera w Kwidzynie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca autobusu potrącił 10-letnią dziewczynkę, która weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. 10-latka z
obrażeniami głowy trafiła do szpitala w Grudziądzu.
    Do kolejnego potrącenia doszło wczoraj (23.01.br.) około godz. 17.30. Policjanci zostali wezwani na ulicę Braterstwa Narodów w Kwidzynie, gdzie jak wstępnie ustalili, 56-letni kierowca peugeota  prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności jadąc samochodem i potrącił 50-latkę, która przechodziła przez jezdnię „po pasach”. Kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.
    Na miejscu obu wypadków policyjny technik sporządził dokumentację  fotograficzną i oględziny.  Badanie alkotestem, które przeprowadzili funkcjonariusze wykazało, że wszyscy uczestnicy wypadków byli trzeźwi.
    Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i bezcenne życie.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cisza wyborcza

Pozostałe