Czwartek, 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Zatrzymani włamywacze, jeden miał narkotyki

  • 5.03.2018, 12:35
  • KPP Kwidzyn
Zatrzymani włamywacze, jeden miał narkotyki
Kryminalni z Kwidzyna zatrzymali 31-latka, który w lutym br. z dwoma swoimi kompanami kilka razy włamał się do opuszczonego budynku na ul. Braterstwa Narodów w Kwidzynie. Łupem mężczyzn padły m.in. przewody elektryczne, miedziane i mosiężne elementy. W sumie podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania. Dodatkowo 31-latek usłyszał zarzut posiadania amfetaminy. Całej trójce grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


     Policjanci z kwidzyńskiej komendy zostali powiadomieni, że w lutym br. ktoś kilkukrotnie włamywał się do pustostanu na ul. Braterstwa Narodów w Kwidzynie. Włamywacze upatrzyli sobie opuszczony budynek i jak ustalili funkcjonariusze, za każdym razem do jego wnętrza dostawali przez wybity otwór w ścianie. Łupem włamywaczy padły m.in. przewody elektryczne, miedziane i mosiężne elementy. Kryminalni z kwidzyńskiej komendy zajmujący się tą sprawą ustalili jednego z włamywaczy i w miniony wtorek (27.02.br.) zatrzymali go na gorącym uczynku, gdy znajdował się akurat w okradanym budynku. 31-latek oprócz narzędzi, które pomocne były mu w kradzieżach, miał przy sobie działkę amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że włamań dokonywał z dwoma swoimi kolegami w wieku 36 i 31 lat. Następnego dnia, również jego wspólnicy trafili do policyjnego aresztu.
     Cała trójka usłyszała po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe