Czwartek, 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

8 rocznica katastrofy smoleńskiej w Kwidzynie

  • 12.04.2018, 12:57 (aktualizacja 12.04.2018 13:50)
  • TV Kwidzyn
8 rocznica katastrofy smoleńskiej w Kwidzynie
Z powodów technicznych dopiero dziś publikujemy relację z kwidzyńskich uroczystości poświęconych rocznicy katastrofy polskiego samolotu rządowego, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się na nieczynnym lotnisku wojskowym w Smoleńsku.

Uroczystości jak zwykle odbyły się pod siedzibą MKK NSZZ Solidarność, gdzie znajduje się tablica poświęcona Izabeli Tomaszewskiej - kwidzyniance zatrudnionej w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która również zginęła w katastrofie. Skromne obchody rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego, po którym głos zabrał szef miejskich struktur PiS i radny Rady Miasta Józef Pomykacz. W krótkich słowach wyliczył nieprawidłowości towarzyszące identyfikacji ofiar oraz śledztwu, stwierdził, że raport komisji Millera jest wiernym odwzorowaniem raportu MAK, przypomniał, że ciągle nie odzyskaliśmy wraku, a rozdzielenie wizyt w Smoleńsku delegacji rządowej i prezydenckiej zdiagnozował jako praprzyczynę katastrofy. Według jego słów decyzja o rozdzieleniu wizyt zapadła na molo w Sopocie. Józef Pomykacz nie odniósł się do braku raportu tzw. komisji Macierewicza, która miała wyjaśnić przyczyny katastrofy, ani do głoszonych przez nią tez. Potem Arwid Żebrowski odczytał pełną listę ofiar katastrofy, a  po uczczeniu ich pamięci minutą ciszy złożono wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą. Po raz kolejny nie padło ani słowo o mordzie katyńskim, którego ofiary lecieli uczcić członkowie delegacji prezydenckiej feralnego 10 kwietnia 2010 roku. Po zakończeniu uroczystości pod siedzibą Solidarności, licząca 18 osób kolumna, osłaniana przez radiowóz policji z przodu i straży miejskiej z tyłu, przemaszerowała ulicami miasta do katedry, aby wziąć udział w mszy poświęconej ofiarom katastrofy. Relacja z uroczystości w materiale filmowym.

  

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 6.07.2018, 22:36
Wstyd mi. Mieszkałem niedaleko. Jak można być tak obłudnym i wyrafinowanym, przemówienie groteskowe, postacie niczym marionetki. Rola odegrana, kasa jest. Już nawet mniejsza o pieniądze, ale czy ktoś jeszcze wierzy w to co głosi PiS ??????? Żal mi Was.
Jarek
Jarek 25.04.2018, 13:45
Ale żenujące
Prawak
Prawak 18.04.2018, 08:31
Pokazali siłę kwidzyńskich PiS haha. Przemówienie Pomykacza tragiczne, facet nigdy nie powinien przemawiać, chcieli go chyba ośmieszyć. Czy Arwidek był na imprezie non profit czy też za to brał kasę? Msza była co miesiąc gdzie był Arwidek, Pomykacz i kilku innych. PIS w Kwidzynie żenada tragedia. Lemingi wygraliście. Panie Pomykacz prokuratury radzieckiej nie ma już z dwadzieścia lat.....
Ewa
Ewa 14.04.2018, 22:31
Wstyd, żeby pod kioskiem czcić pamięć kogokolwiek, śpiewać hymn i uprawiać politykę.
Co roku ta sama „szopka”.
A przecież ...
Kościół św. Trojcy niedaleko. Wystarczy w takim celu zamówić mszę i zaprosić wiernych.
inform
inform 16.04.2018, 01:30
msze odbywały sie dziesiatego każdego miesiącą w katedrze (od kilku lat) pani Ewo tym razem równiez
Miejsce początkowe z powodu tablicy pamiatkowej przy biurze PIS poświęconej Izabeli Tomaszewskiej, Kwidzynianki , dyrektor zespołu protokolarnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Słabo jest Pani zorientowana, po co tyle przykrych słów?
zonk
zonk 14.04.2018, 09:52
Arwid Ż niech spada do Malborka obierać buraki cukrowe. Do tego chyba się najlepiej nadaje.
Jaros
Jaros 21.04.2018, 20:21
i jeszcze chrzan trzeć potrafi
Enrtytks
Enrtytks 15.04.2018, 13:31
Za kasę którą dostaję też bym odbierała buraki
J.K.
J.K. 13.04.2018, 23:27
Żebrowski idzie po władzę w mieście.
hahaha
hahaha 13.04.2018, 15:07
Co wy tu tak rozpisujecie się o PiS. To formacja nieżywych schabów.
wrr..
wrr.. 16.04.2018, 01:32
jak zatem smieszku opiszesz PO?
Motug
Motug 13.04.2018, 13:17
TU O KASI ŻEBROWSKIEGO https://finanse.wp.pl/zawrotna-kariera-radnego-z-pis-specjalnie-dla-niego-mieli-wymyslic-stanowisko-6237829725108353a
Hgtr
Hgtr 18.04.2018, 08:34
Żebrowski bierze niezłą kasę. Warto być przy korycie
Anty leming
Anty leming 13.04.2018, 13:14
Pomykacz nie jest przewodniczącym miejskiego koła PiS w Kwidzynie. Jest przewodniczącym jednego z dwóch miejskich kół PiS w Kwidzynie. Drugie istnieje tylko na papierze na czele z M.Strociakiem i Makowskim. PIS w Kwidzynie to tragedia, ale najważniejsze aby Żebrowski miał kółka etatów. Gdzie radni PiS z powiatu. Przy takim PiS lemingi bez kampanii wygrywają wybory.
Ewa
Ewa 12.04.2018, 14:04
OMG i dla takiej garstki osób trzeba było aż eskorty?Nie mogli się przejść normalnie chodnikiem bez blokowania jezdni?No cóż kolejny zbędny wydatek a mógł w tym czasie i radiowóz i Straż miejsca gdzie indziej pilnować porządku,,,ŻENADA

Pozostałe