Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 06:09

KKM zdecydowanym liderem klasyfikacji klubowe MP

W miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim odbyła się VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country. Zawodnicy z Kwidzyńskiego Klubu Motorowego byli głównymi aktorami tej imprezy.

W miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim odbyła się VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country. Zawodnicy ścigali się każdego dnia przez 90 minut (jedno okrążenie miało 8km). Trasa jak i całe zawody były przygotowane bardzo dobrze. Jedynym mankamentem była bardzo wysoka temperatura i unoszący się kurz na który organizator Warmiński Auto-Moto Klub nie miał  wpływu.

Zawodnicy z Kwidzyńskiego Klubu Motorowego byli głównymi aktorami tej imprezy.

Zawodnikiem poza zasięgiem zawodników  był  Łukasz Kurowski  z klubu MX Team Ropczyce.

Wyniki zawodników KKM podczas VII i VIII rundy Mistrzostw Polski:

Klasa S-2

Sylwester Jędrzejczyk - dwa razy 2 miejsce ( drugiego dnia złapał przysłowiowego „kapcia” a mimo to był drugi na mecie)

Jeremiasz Mandecki  - dwa razy 3 miejsce

Klasa S-1

Dawid Mordasiewicz –dwukrotnie wygrywał rywalizację (umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji sezonu)

Paweł Czeszejko-Sochacki - 2 x 3 miejsce

Roman Ulenberg – 2 x 5 miejsce (jechał z niedoleczoną kontuzją nadgarstka)

Krzysztof Stopa  - 2 x 6 miejsce

Klasa Junior

W najbardziej licznej  i wyrównanej stawce nasz junior Kacper Baklarz I dnia wygrał rywalizację a drugiego dnia musiał uznać wyższość kolegi z KTM NOVI Kielce.

W klasyfikacji sezonu zajmuje pozycje lidera.  Utrzymanie I miejsce będzie bardzo trudne ale możliwe.

W klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski KKM jest zdecydowanym liderem.

W rywalizacji Pucharu Polski Mariusz Lewandowski startujący w klasie S-2 miał pecha I dnia ponieważ po zderzeniu się z innym zawodnikiem stracił podnóżek. Jadąc na jednej stopce zajął 8 miejsce a drugiego dnia już bez „afer” zajął 3 miejsce. Po 8 rundach zajmuje 2 miejsce.

Do zakończenia sezonu cross-country zostały jeszcze zawody w Kaliszu Pomorskim 23 i 24 września.