Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Debata bez kandydata

  • 30.10.2018, 00:14 (aktualizacja 30.10.2018 01:17)
  • TV Kwidzyn
Debata bez kandydata
Dariusz Wierzba nie przyszedł na przedwyborczą debatę z Ewą Nowogrodzką, która miała się odbyć w poniedziałek 29 października w KPPT. Oboje kandydaci na wójta gminy Kwidzyn spotkają się w II turze wyborów już w najbliższą niedzielę.

Wobec nieobecności Dariusza Wierzby Ewa Nowogrodzka wygłosiła oświadczenie, w którym odniosła się do nieobecności swojego rywala oraz skomentowała niektóre z działań, jakie wobec niej miał ostatnio podejmować. - mam wrażenie, że plotka, oszczerstwo i pomówienie stały się orężem w walce wyborczej, jaki stosuje mój kontrkandydat -mówiła Nowogrodzka. - Nie znoszę chamstwa, kłamstwa i obłudy.  Odniosła się też do programu wyborczego Wierzby, o którym powiedziała, że budzi wiele wątpliwości i kontrowersji oraz, że zawiera punkty nie będące kompetencją samorządu gminy. Ewa Nowogrodzka podkreśliła też, że podczas spotkań z mieszkańcami dowiedziała się, że program jej konkurenta jest nieznany, a debata byłaby najprostszą formą zaprezentowania go mieszkańcom i porównania z jej propozycjami. - Jest mi przykro, że mojemu rywalowi nie starczyło odwagi, aby przyjść na debatę i podyskutować o naszych programach, do ostatniej chwili miałam nadzieję, że pan Dariusz Wierzba nie złoży broni i pojawi się tutaj. Po złożeniu oświadczenia Ewa Nowogrodzka odpowiadała na pytania od widzów, którzy śledzili jej wystąpienie on-line oraz na pytania dziennikarzy. Całość jej wystąpienia w materiale filmowym. 

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec.Kw
Mieszkaniec.Kw 1.11.2018, 12:42
Zmiany trzeba zacząć od zastępcy wójta..szkoda,że nir ma wyborow
Dorota
Dorota 31.10.2018, 17:12
Ostatnie wpisy bardzo dobrze pokazują charakter i poziom kultury wyborców pana Wierzby, czy tak ma wyglądać nasza gmina, ma być pełna nienawiści i agresji?. Mam nadzieję, że on sam prezentuje wyższy poziom kultury i będzie miał odwagę żeby zareagować na takie chamskie wpisy albo chociaż powściągnie ludzi, którzy nie robią mu najlepszej reklamy pisząc takie rzeczy. Zresztą ta dyskusja prowadzi do wniosku, że wybór jest między mniejszym, a większym złem albo poziomem chamstwa. To przykre, że są ludzie, którzy potrafią wypisywać takie rzeczy.
Małgorzata Jasińska
Małgorzata Jasińska 31.10.2018, 16:25
pozdrawiam osobę , która nie ma odwagi podpisać się z imienia i nazwiska . co do ciągnika przykro mi , ale to nie moja incjatywa a i nie mam takiego sprzętu. jeśli chodzi o negatywy w o p. Wierzbie , proszę choć o jeden przykład nawet nie mam żadnego interesu aby to robić . A pozostały wpis zostawiam bez komentarza to już są groźby. Więcej kultury
omd
omd 31.10.2018, 10:33
Niestety pani EWO , czas na zmianę !!!Próba zrobienia z pani strony debaty to było nierozsądne posunięcie ,straciła pani wyborców.
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 31.10.2018, 10:09
Pani Nowogrodzka już wystarczająco długo siedzi na swoim stołku. Czas na nową krew, która wprowadzi nowe zasady i nowe porządki. Pani Ewa co rusz zatrudnia nowych pracowników, ale ja się pytam po co? Na chwilę obecną do jakiego pokoju by nie wejść siedzi kilka osób, wszystkie sobie popijają herbatkę i jedzą ciasteczka, czy za to powinno się płacić? Powinno być mniej osób, które mają doświadczenie i potrafią się zająć swoim zadaniem.
A co do spotkań z ludźmi... skąd ludzie możecie wiedzieć jak wyglądałyby spotkania Pana Wierzby z mieszkańcami poszczególnych miejscowości w sprawie propozycji co trzeba zrobić aby było lepiej ? Bo szczerze mówiąc wątpię, że tak jak prowadzi je JESZCZE obecna Pani Wójt... Przybliżając słowa jednego ze spotkań... "Kartka wszystko przyjmie" czyli wychodzi na to, z eowszem zapisuje, ale potem pomysły lądują w śmietniku. Trzymam mocno kciuki za Pana Wierzbę.
Javoor
Javoor 31.10.2018, 01:32
--Znajdź Nagi Kobiet twojej okolicy tutaj : Huit.Re/Kobiet
Obserwator GKW
Obserwator GKW 30.10.2018, 20:47
Nazwiska??? o czym ty piszesz!!!Widać, że Wiejska Baba nie wie że obowiazuje RODO, albo nie wie co to. Zwolniła osobę która byla na stanowisku prawie 30 lat, oczywiście argumentując brakiem zaufania. Kpina. Bezszczelnie złożyła życzenia noworoczne po czym dała wypowiedzenie. Co tu dużo pisać... Boi się mądrzejszych od siebie to zwalnia. A staruszki które powinny być już na emeryturze od dobrych 10 lat siedzą i pierdzą w stołki.
Obserwator
Obserwator 31.10.2018, 17:25
Obserwator GKW to chyba strasznie młody i głupi jeszcze. Bywam w urzędzie dosyć często i ja tam żadnych staruszek nie widzę.
Zdegustowany
Zdegustowany 31.10.2018, 07:21
Myślę, że niektóre Panie, które mają niewiele do emerytury mogą się obrazić za te słowa.
wiejska baba
wiejska baba 30.10.2018, 21:40
A to nie na prośbę mieszkańców na, których ta "od 30 lat na stanowisku" darła mordę w urzędzie? Jak pamiętam to skargi na poziom kultury były od klientów urzędu. No i to tylko jedna osoba a nie setki zwolnionych. Zresztą dobrze, wybierzcie sobie nowego wójta to zobaczycie co znaczy wydzierać mordę na ludzi i "być skutecznym w działaniu'. No i od razu widać, że szykują się zwolnienia. Bardzo dobrze, chcecie to macie.
Ti
Ti 30.10.2018, 20:11
Poznałem P. Ewę jak zaczynała rządzić i wiem że jest zawistną osobą i podlizuje się tam gdzie ma interes dla siebie nie dla innych. Przez 12 lat pokazała co potrafi niech się teraz wykaże ktoś inny. P. Dariusz nie musi być dobry w rozmowie wystarczy aby działał
wiejska baba
wiejska baba 30.10.2018, 20:04
To kogo i kiedy zwolniła pani Wójt, może jakieś nazwiska albo chociaż przykłady po datach, bo ja jakoś tych wyrzuconych na bruk z powodu braku zaufania nie widzę. to są chore pomówienia
Obserwator GKW
Obserwator GKW 30.10.2018, 16:55
Odnośnie zwolnień z pracy, to jest taktyka pani Wójt, nie posłusznych zwalnia, argumentując brakiem zaufania. Ale najlepsze jak umarza kary za wycinkę drzew... Jeden mieszkanców wyciął drzewa zanim dostał pozwolenie, dostał karę, bagatela prawie 800 tys. Tak, tak 800 tys. I co?? I nic?? Syn radnego, wiec nie płaci.
XXX
XXX 30.10.2018, 14:51
Dokladnie Masz rację Obsetwator !!!
a w Gminie pracownicy to się boją by zaraz nie dostać zwolnienia z pracy bo stracili zaufanie do Pani wójt !
Kobiety to się modlily by zajść w ciąż a by nie zostań przez Panią zwolnieni. Brutalna Kampania masakra Ciekawe jak Pani dostanie pudełko brak zaufania :)!
xyz
xyz 30.10.2018, 15:06
Człowieku nie wiem co bierzesz ale ci nie pomaga. Kobiety się modliły żeby zajść w ciążę? Zresztą jak wygra pan Darek to przestaną się bać i modlić też się przestaną bo ludzie to normalnie lubią żeby na nich pokrzyczeć, powyzywać a może i walnąć w łeb. Ludzie normalnie tęsknią za prawdziwym panem co krótko trzymać potrafi i pyskować nie pozwala. No i facetów szkoda bo w ciąże nie zachodzą i wójtowa ich wszystkich już pozwalniała, tylko ciężarne w pracy zostały.
dddd
dddd 30.10.2018, 14:31
xxxx
qwertyzxcvbnm
qwertyzxcvbnm 30.10.2018, 13:27
jeśli pan Wierzba nie ma nic do powiedzenia to może nie powinien starać się o stanowisko wójta? na spotkania z mieszkańcami też jeździć nie będzie? też nie będzie przemawiał na ważnych uroczystościach? ile osób potrzebuje sportu a ile innych uroczystości? nie chcę się targować ale nie każdy i nie samym sportem żyje człowiek, a odnoszę wrażenie że to jedyna rzecz którą ma do zaoferowania.... niedobrze.
Obserwator
Obserwator 30.10.2018, 14:44
Człowieku widziałeś warunki debaty? Pani wójt nawet napisała i podkreśliła że nikt nie może być na debacie zewnątrz mieszkańcy nie mogli uczestniczyć w niej bo będą wyproszeni wywaleni. To po co miał iść z Nią rozmawiać ? ona się zachowuje i wygląda jakby brała tabletki. Ale w Tv ciekawe czy Mareza,Janowo,Państwa,Tychnowy itd itd mają telewizję kablową by oglądać? śmiech na sali. Jak Dla mnie to niech wygra Lepszy ale to co robi Pani Wójt aż tak brudna kampanie to masakra. Kij ma dwa końce :)
Słaby z ciebie obserwator
Słaby z ciebie obserwator 30.10.2018, 15:09
Nie muszą oglądać kablowej tv bo mogą oglądać w internecie jak pan Wierzba tyły podał. Nie trzeba mieć kablówki, wystarczy internet, a transmisja była na żywo i tu teraz też jest.
Willow
Willow 30.10.2018, 13:11
Każdy kto zna pana Darka wie, że lepiej wypada kiedy się nie odzywa czyli, że traci jak tylko coś powie. Pewnie dla tego nie przyszedł na debatę. A program? Jego program to brak programu oprócz tego, że pozwoli rolnikom orać rowy i przepusty, siać rzepak pod stopą wału i pozwoli zabrać gminie Dankowo i Marezę, na które Kwidzyn już ma ochotę. Za czasów starego pana Wierzby oddano Kwidzynowi teren pod celulozą i teraz to Kwidzyn, a nie gmina ma pieniądze z podatków. Szkoda gadać.
Koe
Koe 30.10.2018, 12:31
Wiadomo jak Wygra Pan wierzba to wszystko będzie robił dla Rakowca jak zawsze...
Justa
Justa 30.10.2018, 13:14
No właśnie, a gmina to nie tylko Rakowiec. Już mają za dobrze a jak wójt będzie z Rakowca to figę z makiem zobaczycie w innych miejscowościach. Wszystko pójdzie na Rakowiec.
Ers
Ers 30.10.2018, 13:25
Właśnie o to chodzi! Gmina nie tylko Rakowiec!!
mieszkaniec
mieszkaniec 30.10.2018, 12:18
Brawo Pani Wójt !
Mieszkaniec gminy Kwidzyn
Mieszkaniec gminy Kwidzyn 30.10.2018, 11:25
Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Nie ma w tym kraju kadencji, która nie miałaby plusów i minusów. Poza tym jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził i zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, bo to nie do jego domu wybudowano drogę albo nie jemu postawiono latarnie. Ale kandydat, który nie chce przyjść na debatę jest albo tchórzem, albo zwyczajnie nie ma nic do powiedzenia a co za tym idzie do zrobienia też nie. Czy pan Wierzba zlekceważył wczoraj tylko panią Nowogrodzką? Nie. Zlekceważył wczoraj nas wszystkich - wszystkich mieszkańców gminy.
M
M 30.10.2018, 12:40
Dokładnie ! Moim zadaniem nie jest To dobry kandydat na Wójta!
Wyborca 2
Wyborca 2 30.10.2018, 10:52
Może Pani Ewa Nowogrodzka opowie o swoim programie? Będąc u mnie w mieszkaniu podczas rozdawania ulotek poprosiłem Panią Ewę o rozmowę odnośnie jej programu. Usłyszałem że nie ma czasu teraz mi opowiadać co tam jest. Jej program jest zupełnie nieznany i obcy, a na dodatek nie potrafi powiedzieć nic o sobie tylko o swoim kontrkandydacie. Już tutaj ktoś pisał, sama o sobie nie potrafiła powiedzieć nic dobrego. Mam nadzieję że jej kadencja teraz się skończy, a zarazem jej wulgaryzmy, oszczerstwa i nieodpowiednie słowa kierowane do ludzi na spotkaniach. Może jest to zabawne, ale w Wilkowyjach była większa kultura. Pozdrawiam.
Tranzystor
Tranzystor 30.10.2018, 13:17
No pan Darek to słynie z kultury :) Zapytajcie w Jabilu albo w Prabutach jaki jest w pracy kulturalny, kultura aż miło!
M
M 30.10.2018, 12:33
Czytałam gdzieś podobny komentarz , tylko że to Pan wierzba na nie miał czasu powiedziec o swoim programie ,
Wyborca z Gminy
Wyborca z Gminy 30.10.2018, 10:13
Dokladnie Bardzo dobrze ze pan Wierzba nie poszedł pani Wojt tylko na publike w Gminie nad pracownikami presja. Mam nadzieje ze jak pan Wierzba wygra pierwsze co zrobi Audyty i wyjda wszystkie wałki przez 12 lat kadencji pani Wojt. wycinki drzew pozwolenia itd.
panie Wierzba jak pan wygra trzymam kciuki zrobi pan Audyt Kontrole i wtedy zaprosi pan telewizję i wszystkie gazety.
Wyborca
Wyborca 30.10.2018, 09:54
Miał. Ale w formie z mieszkańcami.

Pozostałe