Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 12:45

MMTS na huśtawce – łatwe zwycięstwa, wysokie porażki

Kibice MMTS u progu sezonu przezywają huśtawkę nastrojów. Nasi szczypiorniści zaczęli od klęski, ale potem bez większych problemów ograli Czuwaj Przemyśl i Powen Zabrze. Zwłaszcza zwycięstwo z zabrzanami należy uznać za cenne, bo na Śląsku wygrywają nieliczni.
Niestety zaraz po tej wiktorii kwidzynianie planowo przegrali w Kielcach. Teraz przed nim mecz z Zagłębiem Lubin. W meczu przeciwko Vive MMTS przez 21 minut grał solidnie i to wystarczało, by wygrywać z mistrzem Polski 14:12. Niestety w ostatnich minutach pierwszej połowy kwidzynianie wyglądali jak dzieci we mgle. W ciągu 9 minut nie zdobyli żadnej bramki, a stracili aż 11. Dlatego druga połowa była czysta formalnością. Wprawdzie przez niemal 20 minut znów gra była wyrównana, ale gdy Vive wrzuciło piąty bieg przewaga gospodarzy w końcówce urosła do 19 bramek. W następnej kolejce MMTS znów czeka niełatwe zadanie, bo kwidzynianie znów grać będą na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będzie Zagłębie Lubin. Mecz w Lubinie zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, o godz. 18.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 44:27 (23:14)
Vive: Szmal, Buchcic - Strlek 7, Lijewski 6, Olafsson 6, Zorman 6, Cupić 5, Rosiński 5, Stojković 4, Jurecki 2, Buntić 1, Jachlewski 1, Musa 1, Bielecki, Grabarczyk. Kary: 12 minut.
MMTS: Suchowicz, Szczecina – Orzechowski 7, Klinger 4, Łangowski 4, Mroczkowski 4,Nogowski 3, Pacześny 2, Rosiak 1, Sadowski 1, Seroka 1, Daszek, Górski, Peret,Rombel. Kary: 10 minut.