Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 kwietnia 2024 05:53
News will be here

PGNiG Superliga powraca na kwidzyńskie parkiety.

Po bolesnej porażce w Szczecinie, zawodnicy MMTS Kwidzyn mieli okazję zrehabilitować się przed własną publicznością w meczu ze Stalą Mielec.
Trudno wygrać pierwszy mecz nowego sezonu na własnym terenie, mając w głowie zdarzenia sprzed tygodnia. W pierwszym spotkaniu Superligi piłkarze Krzysztofa Kotwickiego zaliczyli sporą wpadkę, przegrywając z drużyną Gaz-System Pogoń Szczecin różnicą aż 11 bramek. Na szczęście szybko zapomnieli o ligowym falstarcie i zainkasowali na swoim koncie pierwsze 2 punkty w sezonie 2013/2014.

Mecz od początku układał się po myśli kwidzyńskich szczypiornistów. Po kilku minutach udało im się osiągnąć przewagę, której nie wypuścili do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach zawodnicy MMTS-u schodzili do szatni, prowadząc ze Stalą Mielec 14:10.

Druga połowa nabrała bardziej dynamicznego i ostatecznie dramatycznego charakteru. Mielczanom prawie udało się odrobić straty, a w końcowych minutach kwidzynianie prowadzili już tylko jedną bramką. Jednak ku uciesze lokalnych kibiców, mecz zakończył się wynikiem 30:28, co dało zawodnikom MMTS-u pierwsze 2 punkty w sezonie.

W drużynie gospodarzy brylowali nowi, młodzi zawodnicy. Przemysław Zadura zdobył 5 bramek, a lepszy od niego był jedynie Michał Daszek (6 oczek). Na szczególną uwagę zasługuje coraz lepiej funkcjonująca defensywa kwidzyńskiego zespołu.

Niestety, tym razem mnie możemy udostępnić materiału video z meczu, ponieważ Polsat, dysponujący wyłącznością na materiały ze spotkań PGNiG Superligi wprowadził nowe, bardzo restrykcyjne zasady. Trwają rozmowy mające na celu rozpoczęcie nagrywania i udostępniania widzom meczów MMTS-u w najbliższej przyszłości. Dziś zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu przeciwko Stali Mielec, a w poniedziałek widzowie TV Kwidzyn będą mieli okazję zobaczyć wywiad,  jaki z trenerem brązowych medalistów Mistrzostw Polski, tuż po meczu ze Stalą  Mielec, przeprowadził Rafał Cybulski