Miejski opłatek

  • 19.12.2012, 14:52
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-zhp_www
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tegoroczne spotkanie opłatkowe odbyło się we wtorek 18-grudnia, tradycyjnie na palcu Jana Pawła II. Pogoda nie odstraszyła mieszkańców Kwidzyna, którzy pojawili się licznie, aby wspólnie zaśpiewać kolędy i złożyć sobie świąteczne życzenia.
Słowo do zebranych wygłosił ks. Ignacy Najmowicz, którego niezastąpiony podczas miejskich uroczystości druh Andrzej Pliszka zaawizował jako "Pana proboszcza kwidzyńskiej konkatedry", zresztą obok "Przewodniczącego Rady Państwa "(!?). Nie mogło również zabraknąć życzeń od bumistrza Andrzeja Krzysztofiaka i uroczystego zapalenia lampek na okazałej choince przed teatrem, które w tym roku obyło się bez niespodzianek. W świąteczny nastrój uroczym wykonaniem tradycyjnych, polskich kolęd wprowadził zebranych zespół Powiśle, a harcerze z kwidzyńskiego hufca ZHP tradycyjnie przekazali światełko betlejemskie.
 
Od kilku lat bardzo popularnym punktem opłatkowego spotkania na placu Jana Pawła II jest świąteczny poczęstunek dla zebranych, którego przygotowaniem zajmuje się restauracja Miła.

 
Barszczyk z uszkami i pierogi z kapustą, sądząc po kolejkach, które ustawiły się przed stoiskami, przypadły zebranym do gustu, a ten świąteczny poczęstunek ufundowany został przez samorząd Kwidzyna.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 03.01.2013, 12:16
Druhowi Andrzejowi najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów w Nowym Roku:)

Pozostałe