Protestujący odpowiadają EMC

  • 01.03.2016, 17:38
  • Telewizja Kwidzyn
Protestujący odpowiadają EMC
W odpowiedzi na stanowisko EMC, w imieniu osób prowadzących protest odpowiedź nadesłał Mirosław Górski. Podobnie jak poprzednie, stanowisko publikujemy w całości.
W odpowiedzi na stanowisko EMC, w imieniu osób prowadzących protest odpowiedź nadesłał Mirosław Górski. Podobnie jak poprzednie, stanowisko publikujemy w całości.


W SPRAWIE STANOWISKA RZECZNIKA EMC INSTYTUT MEDYCZNY.

 

Nie dziwi nas kolejne oderwane od rzeczywistości stanowisko dzierżawcy spółki „Zdrowie” w tej sprawie. Fakty przedstawiają się jednak następująco:

1.     Władze spółki zakończyły dialog z przedstawicielami związków zawodowych w dniu 11 lutego b.r. na spotkaniu z udziałem mediatora wyznaczonego przez Ministerstwo Pracy. Ponieważ prezes zarządu oświadczył, że nie ma jakiejkolwiek propozycji dla pracowników szpitala w kwestii wynagrodzeń. Uzgodniliśmy, że podpisany zostanie protokół rozbieżności kończący ten etap sporu zbiorowego. Mediatorowi jak dotąd nie udało się jednak skontaktować  z prezesem, w związku z czym podpisanie dokumentu (nie z naszej winy) odwleka się.

2.     Remont oddziałów chirurgii, urologii i ortopedii (zintegrowanych w istocie na wspólnej powierzchni) wymuszony został przez ordynatora oddziału chirurgicznego i  Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną z Gdańska. Oczekiwano na to od wielu lat. Zrealizowano ze środków własnych spółki, zresztą niezbyt kosztowny – EMC wyraziło jedynie zgodę.

3.     Modernizacja wody użytkowej to jedynie zainstalowanie 2- zbiorników na wodę o pojemności kilkuset litrów – pochodzących z odzysku. Podobno kosztowało to kilka tysięcy złotych. Naprawdę niewielka bieżąca naprawa.

4.     Sukcesywne zakupy sprzętu medycznego realizowane są ze środków własnych spółki, a nie z żadnych dotacji EMC. Sami na to zapracowaliśmy.

5.     Cieszymy się z zatrudnienia ordynatora oddziału ginekologiczno – położniczego oraz noworodkowego. Przy pełnym dla ich pracy uznaniu i szacunku przyczyny wzrostu porodów upatrywalibyśmy raczej w uruchomieniu mostu na Wiśle i otwarciu się na pacjentów z sąsiadującego z nami Powiatu Tczewskiego.

6.     Wszystkie pieniądze, które pochodzą z firmy EMC to jedynie oprocentowane pożyczki udzielone na nieznanych nam warunkach procentowych, podlegające zwrotowi w 2018 roku. Pytanie, czy była to pożyczka pozyskana w trybie ustawy o zamówieniach publicznych.

 

W trosce o sytuację naszego szpitala Rada Pracowników wystąpiła do zarządu EMC z prośbą o spotkanie i ustosunkowanie się do przedstawionych im pytań i problemów pracowniczych. Odesłano nas do zarządzającego prezesa i nie wyrażono woli rozmowy.

Nie dziwi nas dzisiejsza postawa firmy EMC – od dawna jesteśmy przez nią zwodzeni, a udzielane publicznie informacje zawsze utrzymane są w podobnym tonie. Uważamy jednak, że zamiast zaskoczenia prezentowanego z ich strony lepsza byłaby rozmowa, dyskusja i wysłuchanie naszych argumentów, a zamiast propagandy sukcesu samokrytyczna refleksja. Pozostajemy do tego gotowi.

 
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

patras
patras 21.05.2018, 08:12
Już nieraz zdarzało się że szpitale czy przychodnie zmuszone były brać pozabankowe czyli takie lichwiarskie http://www.pozyczkowy.net/?p=5… pożyczki. Polski system służby zdrowia woła od dawna o pomstę i radykalną reformę daleko posuniętą.
Gość
Gość 02.03.2016, 08:39
Jak się leczyć, to nie w szpitalu kwidzyńskim, może się okazać, że zabraknie na podstawowe badania- w efekcie brak właściwej diagnozy.
Gość
Gość 02.03.2016, 08:38
A może wziąć się za cztery litery za tego który do tego doprowadził, bo czuje się bezkarny, za ten stan szpitala tzn. Pana Starostę Powiatu Kwidzyńskiego?
Gość
Gość 01.03.2016, 21:34
Gówno prawda, Górski był jedynym lekarzem na SOR zanim EMC przyszło do Kwidzyna. Kolejki były do niego zawsze bo w szpitalu panuje układ. Lekarze biorą kasę za dyżury w kilku miejscach na raz i schodzą na dół jak im się zechce, chyba, że pacjent umiera. Ciekawe na co on ma siły skoro nie na pacjentów, może na protesty albo na dobrą zmianę?
Gość
Gość 01.03.2016, 20:54
Jakbys byl jedynym lekarzem na sor to tez bys sie tak zachowywal,bo nie mialbys sily na pacjentow. Szpital tzn Emc tnie koszty dlatego tak jest!
antidotum
antidotum 01.03.2016, 20:01
Szkoda, że nie jest taki aktywny na SORze i trzeba godzinami na niego czekać a jak już przyjdzie to zachowuje się jakby łaskę robił...
Gość
Gość 01.03.2016, 19:45
tak jest p.Mirek Gorski
gość
gość 01.03.2016, 19:15
piękna odpowiedż brawo dla Pana GÓRSKIEGO !!!!!!
Gość
Gość 01.03.2016, 18:25
Brawo. Tak trzymac! !!!!

Pozostałe