Turniej Renawy rozstrzygnięty

  • 18.09.2012, 01:24
  • Telewizja Kwidzyn
Turniej Renawy rozstrzygnięty
Solidarność IP i Spoceni w lodówce triumfują podczas jesiennej edycji Osiedlowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PSM Renawa.
XV odsłona turnieju zgromadziła 29 drużyn w różnych kategoriach wiekowych. To niezły wynik biorąc pod uwagę, że wyższa ferkwencja zawsze notowana jest na edycjach wiosennych.Turniej pomimo upływu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a jego najstarsi uczestnicy dochowali się już potomstwa, które teraz samo staje do walki o zwycięskie laury. Młodzi piłkarze rywalizowali przez dwa dni na boisku Orlik na osiedlu Piastowskim. W grupie starszej zwyciężyła drużyna Solidarność IP, kolejne miejsca przypadły dla drużyn o ładnych i nieco przekornych nazwach Green Power i Tak. Tytuł najlepszego strzelca, w tej grupie wiekowej, zdobył Maciej Rębisz a najlepszym bramkarzem został Jacek Marut. W grupie wiekowej młodszej po laur zwycięzcy sięgneli Spoceni w lodówce a kolejne miejsca przypadły Niebieskiej Potędze i Jarzębinkom. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Oskar Zabielski a bramkarza Daniel Kazimierski. Nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę MMB zdobyła drużyna Atletiko. Prezes PSM Renawa Jerzy Śnieg zapowiada, że pomimo licznych, nowych, obowiązków jakie na nim ciążą, nie tylko nie zamierza zaprzestać organizacji turnieju, ale do przeprowadzenia podobnych ma zamiar namówić spółdzielców z Trójmiasta. Do tej pory turniej organizowany przez PSM Renawa był jedyną tego typu imprezą w woj. pomorskim a może i w całej Polsce. Teraz ta idea zaczyna pączkowac i kto wie, może niebawem laureaci takich własnie osiedlowych rozgrywek, wkrótce zasilą piłkarskie ligi.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan Byk
Jan Byk 20.09.2012, 20:38
Reklamowanie się, czy też tzw. "lansowanie się " poprzez sponsorowanie sportu najmłodszych jest przedsięwzięciem wielce szlachetnym i perspektywicznym. W prawie każdym niemieckim miasteczku w klubach piłkarskich są sekcje dla 5-cio aż do do kilkunastolatków i stąd pochodzą ich sukcesy sportowe. Tylko chwała należy się za taki sponsoring nielicznym naszym lokalnym kapitalistom, choć spod czerwonego loga, ale bardziej hojnych od tych w innych kolorach.
Gość
Gość 20.09.2012, 15:17
Chyba ci się Gościu klatki pomyliły i mówisz o innej spółdzielni. Brzydkie klatki i trwonienie kasy to w Pomezanii. Może i Śnieg się lansuje ale dzieciaki mają radochę i przynajmniej nie siedzą całą sobotę przy kompie
Gość
Gość 20.09.2012, 14:18
Ale Śnieg się lansuje! Lepiej niech nam klatkę schodową wyremontuje zamiast trwonić pieniądze spółdzielców na takie imprezki.

Pozostałe