Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 05:23

Uany start UMKS w Grudziądzu

W sobotę 13 kwietnia zawodnicy kwidzyńskiego UMKS, specjalizujący się w biegach na orientację, oficjalnie rozpoczęli sezon startowy. Inauguracja nastąpiła podczas I Mistrzostw Grudziądza w bno.

Impreza przeprowadzona została na zupełnie nowej mapie, na terenie Lasu Rudnickiego z metą na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Rudnickim w Grudziądzu. Zawody rozgrywane były równocześnie jako I runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw oraz I runda Indywidualnych Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Zawodnicy UMKS Kwidzyn zaprezentowali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony zdobywając w sumie 5 medali. Najlepiej spośród naszych biegaczy wypadli Natalia Szuba startująca w kategorii K12 i Wiktor Müller w kat. M10. Oboje wywalczyli srebrne medale zdobywając tytuły wicemistrzowskie. Natomiast Natalia Deyna w kat. K12, Mariusz Torchała (kat. M20) i Wojciech Serocki (kat. Open) zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach, zdobywając brązowe medale. Jeśli dodamy do tego dwa 4 miejsca Igi Müller w kat. K10 i Macieja Jaśkiewicza w kat. open oraz 5 miejsce Dariusza Kolińskiego w kat. M12, można uznać, iż był to jak dotąd najlepszy występ kwidzyńskich zawodników w półtorarocznej historii klubu. W zawodach wzięło udział 215 zawodników z północnej Polski.