Niedziela, 17.02.2019

Młodzieżowa Rada Gminy

  • 4.02.2016, 13:16
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Mlodziezowa_Rada_Gminy
Młodzi ludzie w Gminie Kwidzyn zyskali swoją reprezentację samorządową. Od poniedziałku oficjalnie zaczęła działać Młodzieżowa Rada Gminy. Już teraz może ona opiniować niektóre uchwały "dorosłej" rady i składać wnioski w pewnych obszarach a wkrótce, jej kompetencje mogą ulec poważnemu rozszerzeniu.
Młodzi ludzie w Gminie Kwidzyn zyskali swoją reprezentację samorządową. Od poniedziałku oficjalnie zaczęła działać Młodzieżowa Rada Gminy. Już teraz może ona opiniować niektóre uchwały "dorosłej" rady i składać wnioski w pewnych obszarach, a wkrótce jej kompetencje mogą ulec poważnemu rozszerzeniu.

Mowa oczywiście o wyposażeniu Młodziezowej Rady Gminy Kwidzyn w jakiś budżet. Entuzjastką takiego rozwiązania jest Wójt Gminy Kwidzyn - Ewa Nowogrodzka, z której inicjatywy powołano Młodzieżową Radę. Jej zdaniem zarządzanie prawdziwymi pieniędzmi nauczy młodych radnych gospodarności i odpowiedzialności. O tym jakiej wysokości bedą to środki i na co będą mogły być wykorzystane, zdecyduje Rada Gminy Kwidzyn, naturalnie jeżeli wpłynie projekt odpowiedniej uchwały. Z kamerą byliśmy na pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Kwidzyn, po której zapytalismy Ewę Nowogrodzką co skłoniło ją do jej powołania. Opiekunkę rady, Katarzynę Kisiel, oraz młodych radnych zapytaliśmy jak wyobrażają sobie swoją pracę w radzie i w jaki sposób zamierzają osiągnąć trudną sztukę kompromisu. Przewodniczący Rady Gminy Kwidzyn, Henryk Ordon, powiedział nam w jakich obszarach lokuje kompetencje Młodzieżowej Rady i czy będzie skłonny głosować za przyznaniem jej własnego budżetu.Pierwsza sesja miała uroczysty charakter, podczas jej trwania młodym radnym wręczono akty powołania do Młodzieżowej Rady Gminy. Właśnie ze względu na nich publikujemy również zapis ceremonii, w końcu dla szestnastki młodych ludzi, którzy demokratyczną drogą zasiedli w fotelach radnych, musiała być to ważna chwila.

Telewizja Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe