Niedziela, 17.02.2019

Spółdzielczy luksus w centrum Kwidzyna

  • 11.09.2016, 21:58 (aktualizacja 11.09.2016 22:45)
  • TV Kwidzyn
Spółdzielczy luksus w centrum Kwidzyna
9 września PSM Renawa uroczyście oddała do użytku dwa nowe apartamentowce przy ul. Kopernika. Zebrani goście, po zapoznaniu się z obiektami, podkreślali, że nowe budynki Renawy wyznaczają nowe standardy budownictwa mieszkaniowego w Kwidzynie.

Apartamentowce przy ul. Kopernika wyróżnia forma architektoniczna. Płaskie dachy, rozrzeźbione elewacje, efektowne tarasy i okna o ogromnej, rzadko spotykanej w budownictwie mieszkaniowym, powierzchni. Otoczenie też jest zagospodarowane bardzo pomysłowo i starannie. Zmienne nawierzchnie ciągów komunikacyjnych, place zabaw, ławeczki i zieleń w niespotykanym dotąd na osiedlach  standardzie to wizytówka nowego obiektu Renawy. Wnętrza też nie pozostawiają wiele do życzenia. Podziemne, ogrzewane garaże, windy i granitowe schody to norma przy ul. Kopernika. Mieszkania oddano lokatorom w stanie developerskim, ale to teraz norma, każdy aranżuje swoje wnętrze, jak chce. Najciekawsze jest jednak to, że cały ten luksus osiągnięto stosunkowo niewielkim kosztem, bowiem cena po zamknięciu listy kosztów, powinna się zamknąć  w przedziale 3600 - 3800 zł. Jeszcze bardziej interesujący jest unikatowy produkt finansowy oferowany przez PSM Renawa, która kredytuje 70% kosztów mieszkania. Lokator musi zdobyć środki na 30% wkładu własnego, resztę spłaca spółdzielni nawet przez 30 lat. Ta usługa pozwala wielu potencjalnym nabywcom uniknąć negatywnej oceny ich zdolności kredytowej oraz nabyć własne mieszkanie. 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 Uroczyste oddanie do użytku kolejnych dwóch apartamentowców PSM Renawa zgromadziło wyjątkowo pokaźną liczbę gości, wśród których dominowali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

 

W chwilę po zakończeniu uroczystości przekazania nowych mieszkań , rozmawialiśmy z prezesem  PSM Renawa Jerzym Śniegiem, a następnie wiceburmistrzem Piotrem Halagierą o szczegółach inwestycji, produktach finansowych Renawy i współpracy z samorządem miasta.

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sisim
Sisim 29.07.2018, 13:01
Ten kto pisał artykuł nigdy nie widział apartamentu i nie zna definicji
tego słowa. To są zwykłe mieszkania.

Pozostałe