Kwidzyński szpital ma nowego dyrektora

  • 29.11.2016, 15:15
  • TV Kwidzyn
Kwidzyński szpital ma nowego dyrektora
29 listopada 2016 roku Rada Nadzorcza spółki Zdrowie w Kwidzynie powołała Mariana Stempniaka na stanowisko prezesa spółki Zdrowie w Kwidzynie i dyrektora szpitala.

 Przed dołączeniem do Grupy EMC Szpitale Marian Stempniak przez 25 lat pracował w sektorze ochrony zdrowia i ma duże doświadczenie w zarządzaniu jednostkami medycznymi. Kierował m.in. Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie oraz Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Marian Stempniak ma 63 lata.

 

– Najważniejszym celem jaki stoi przed dyrektorem kwidzyńskiego szpitala jest zbudowanie dobrych relacji z pracownikami, opartych na zaufaniu i dialogu. Jestem przekonany, że wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dużych szpitali umożliwi mu sprostanie temu wyzwaniu – powiedział o nowym dyrektorze Maciej Piorunek, dyrektor operacyjny i członek zarządu EMC Instytutu Medycznego SA.

Marian Stempniak rozpocznie pełnienie obowiązków 1 grudnia, zastępując Dariusza Brzezińskiego, który decyzją Rady Nadzorczej spółki Zdrowie został odwołany ze stanowiska.

Szpital Zdrowie w Kwidzynie od 2013 roku należy do Grupy EMC Szpitale, która  prowadzi na terenie całego kraju 10 szpitali i 26 przychodni. Blisko 90 proc. przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ara
Ara 22.01.2017, 13:13
Zazdroszczę Kwidzynowi. Pan Marian Stempniak to doskonały fachowiec, mądry i prawy człowiek.
Laura
Laura 02.12.2016, 21:14
Jakie związki? Główny związku został dyrektorem medycznym. To się nazywa geszeft. Panie Mirku podziwiam.
gościu
gościu 29.11.2016, 17:58
Tylko po co on tu przyszedł. Przecież i tak EMC nic nie zrobi.
czy zwiazki coś jeszcze z tym zrobia.
gość 2
gość 2 12.01.2017, 22:00
Przewodniczaca związków tylko mysli osobie jak niestracic stanowiska kierownika nic za pracownikiem ja pierwszą powinni zwolnić

Pozostałe