Mieszkasz w Kwidzynie - zarabiaj na energii

  • 08.12.2016, 13:19 (aktualizacja 08.12.2016, 13:29)
  • TV Kwidzyn
Mieszkasz w Kwidzynie - zarabiaj na energii
Nawet 79% wartości instalacji OZE można pokryć z dotacji w ramach projektu Słoneczne dachy dla Kwidzyna. Dzięki zamontowanym w ten sposób panelom fotowoltaicznym będziecie mogli wyprodukować tyle energii elektrycznej ile zużywacie więc zamiast płacić rachunki za prąd, będziecie mogli na nim zarabiać. Wnioski o dofinasowanie można składać tylko do 19 grudnia więc pośpiech jest wskazany.

 

Stowarzyszenie Eko Inicjatywa oraz Burmistrz Miasta Kwidzyna zapraszają wszystkich mieszkańców do składania deklaracji udziału w projekcie „Słoneczne dachy Kwidzyna” w ramach działania 10.3.1. Odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wstępne założenia projektu zakładają budowę instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie miasta Kwidzyna. Dodatkowo w projekcie przewiduje się montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach stanowiących mienie Miasta Kwidzyna. Celem projektu będzie zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych zapewniających największy efekt ekologiczny (m.in. redukcję gazów cieplarnianych).

Przewidywany poziom dofinansowania wyniesie maksymalnie do 79% kosztów kwalifikowalnych.

Mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o złożenie:

1.     Deklaracji udziału w projekcie.

2.     Oświadczenia – kryteria rekrutacji montażu instalacji OZE na budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Kwidzyna.

3.     Ankiety wstępnej dotyczącej uwarunkowań OZE.

Wypełnione dokumenty należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie, ul. Warszawska 19 w Kwidzynie w Biurze Obsługi Ludności w nieprzekraczalnym terminie do 19 grudnia 2016r.

Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016r. (czwartek) o godz. 1700 w sali audiowizualnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury (ul. 11 listopada).

Po złożeniu deklaracji zweryfikowane zostaną dane podane przez mieszkańców oraz przeprowadzona będzie wizja lokalna w celu sprawdzenia możliwości instalacji urządzeń. Po wykonaniu tych czynności podjęta zostanie decyzja o zakwalifikowaniu gospodarstwa domowego (nieruchomości) do udziału w projekcie.

Miasto zakłada realizację projektu w partnerstwie z jednostką spoza sektora finansów publicznych. Tymczasowym partnerem na czas przygotowania projektu i dokonania wizji technicznej jest Stowarzyszenie Eko Inicjatywa. Wybór ostatecznego partnera zostanie dokonany po przeprowadzonej procedurze konkursowej.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem tel. 55 64 64 716 przez Zespół ds. Rozwoju Miasta i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Kwidzynie.

Wzory dokumentów, które należy złożyć są dostępne na stronie internetowej UM Kwidzyn.

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe