Platforma chwali się budżetami

  • 05.01.2016, 13:57
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Budget_konf_po
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakup nowych szynobusów i remonty torów, budżet obywatelski w Kwidzynie i powiatowe inwestycje w oświatę - to tylko niektóre z planowanych, i już zrealizowanych wydatków, którymi pochwalili się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w lokalnych samorządach, podczas konferencji prasowej.
Zakup nowych szynobusów i remonty torów, budżet obywatelski w Kwidzynie i powiatowe inwestycje w oświatę - to tylko niektóre z planowanych, i już zrealizowanych wydatków, którymi pochwalili się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w lokalnych samorządach, podczas konferencji prasowej.


  Plan wydatków w budżetach przyjętych u schyłku ubiegłego roku prezentowali szefowie klubu PO w Radzie Miejskiej Jarosław Golder i klubu OPS w Radzie Powiatu Jerzy Grabowski. W imieniu Sejmiku Wojewódzkiego głos zabrał radny Piotr Widz. Inwestycje w transport kolejowy czy remonty dróg na Powiślu, budżet obywatelski czy rosnące wydatki na oświatę, a w końcu próba pozyskania bardzo znaczących środków na remont budynku Pałacu Rejencji, w którym mieści się największa szkoła w Powiecie Kwidzyńskim. Sprawdźcie czym chwalili się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w lokalnych samorządach. W załączonym materiale konferencja prasowa w całości.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sektor C
Sektor C 19.01.2016, 13:17
A gdzie tu żółć? - od jakiegoś czasu to wyłącznie wymiana poglądów w kulturalnej atmosferze.
Gość
Gość 19.01.2016, 11:30
proponuję zmienić juz artykuł i wylewać żółć pod jakimś innym, Tu trudno dokopać się do postów
Quasar
Quasar 18.01.2016, 14:38
Komunizm - faszyzm lub nazizm: wszystko upaństwowione - wszystko przez państwo, dla państwo, poprzez państwo (Mussolini); kult wodza - kult jednostki (I sekretarza); partia komunistyczna (monopartia) - partia faszystowska (monopartia); klasa wybrana (robotnicy) - naród panów; idea wroga klasowego: walka z żydami - walka z kapitalistami; itd. Podobne zestawienia zrobi już zdolny gimnazjalista...
Sektor C
Sektor C 18.01.2016, 12:27
W mojej skromnej ocenie bliższym prawdy porównaniem byłoby zestawić młotek z czarną rękojeścią z młotkiem z czerwoną rękojeścią. A na wódkę to się powinniśmy umówić :)
Gość
Gość 18.01.2016, 11:45
Raczej w nacjonalizmie i będącej jego bezpośrednią pochodną rasizmie. Wkładanie do jednego wora komunizmu i faszyzmu jest nieporozumieniem z wielu powodów, ale interesujące są dwa: po pierwsze część rodaków, obecnie uznawana za poprawną politycznie, niebezpiecznie blisko ociera się o dwie, z trzech postaw wymienionych, przez szacownego przedmówcę a po drugie, to trochę tak, jak by porównać młotek i ćwiartkę czystej. Jedno i drugie daje w łeb ale to jednak nie to samo :)
Quasar
Quasar 16.01.2016, 18:41
Jak nas nauczają konserwatyści (Bourke), źródeł lewicowego (faszystowskiego, nazistowskiego, komunistycznego) szaleństwa należy szukać w ideologii Oświecenia i rewolucji francuskiej.
Gość
Gość 15.01.2016, 16:28
Nie sympatyzuję, mówiliśmy o drobnomieszczaństwie, które po wydarzeniach 1917 roku, w Rosji samo padło ofiarą eksperymentów społecznych. Trudno zatem połączyć komunizm z ideologią rasową III rzeszy. Naturalnie zbrodnie pozostają faktem jednak ich źródłeł należy szukać w innych miejscach.
Quasar
Quasar 15.01.2016, 15:14
Ale coś mi tu nie pasuje - jak na historii za komuny. Mówimy tylko o zbrodniach niemieckich, o pardon - nazistowskich, a nic o projekcie, który się zaczął trochę wcześniej - w 1917 w Rosji, i z którego wszyscy faszyści i naziści wzięli przykład, a mianowicie stworzenie Nowego Człowieka komunistycznego i w ogóle światowego komunizmu, zlikwidowaniu drobnomieszczaństwa i obszarników jako wrogów ustroju, społeczeństwie bezklasowym, obozach koncentracyjnych (gułagach), czystkach etnicznych elementów niepewnych (Polaków, Tatarów, Czeczenów), zagłodzeniu milionów Ukraińców, przymusowej kolektywizacji itd. Czyżby nasz kolega po cichu sympatyzował z marksizmem-leninizmem???
Sektor C
Sektor C 15.01.2016, 15:11
Gościu, ja na seanse spirytystyczne się nie piszę. Wracaj do nas :)
Gość
Gość 15.01.2016, 15:06
No parę razy ruszyliście, a przynajmniej zachwialiście jego posadami. 90 milionów ofiar ostatniej wojny to jest jakieś osiągnięcie, próby stworzenia nowego człowieka też były - nadczłowieka dokładnie. Jeszcze pamiętamy tych nadludzi i no i jeden wielki rząd też już miał być - rząd tysiącletniej rzeszy. W odróżnieniu od UE, mało kto zabiegał o akcesję do tejże rzeszy właśnie. Nie wszystkim też podobała się wizja dzielenie ludzi na pod i nadludzi albo na sorty, jak mawiamy dzisiaj. Niektórym z was nienawiść z powodów rasowych, przychodzi bardzo łatwo. Wystarczy poczytać wasze komentarze.
Quasar
Quasar 15.01.2016, 13:23
No i jeden Światowy Rząd - oczywiście :-) Nie bądź taki, nie duś tego w sobie - opowiedz nam o swojej wizji Świetlanej Przyszłości.
Quasar
Quasar 15.01.2016, 13:19
Czyli czas stworzyć Nowego Człowieka, Nowe Społeczeństwo, Nowy Wspaniały Świat?
Sektor C
Sektor C 15.01.2016, 12:28
Jeżeli faktycznie mentalność drobnomieszczańska ma w sobie aż taką moc, to serce rośnie, że i w nas drzemie siła zdolna ruszyć z posad bryłę świata :)
Gość
Gość 15.01.2016, 11:30
Quasar, chociaż raz masz rację i to bezdyskusyjnie. to nienieckie drobnomieszczaństwo masowo zapisywało się do NSDAP i tworzyło szeregi SA. Sam Adolf również miał takie pochodzenie i taki pogląd na świat, na estetykę, kulturę itp. Miło mi stwierdzić, że człowiek , nawet w słusznym już wieku, może się rozwijać i wyciągać poprawne wnioski. Panie Sektorze - pewnie jest ale poczytać i tak warto :)
Quasar
Quasar 15.01.2016, 08:34
Czyli się wyjaśniło - mentalność drobnomieszczańska przyczyną wybuchu II wojny światowej i klęski burżuazyjnej, obszarniczej Polski :-)
Sektor C
Sektor C 14.01.2016, 21:24
Jest jakiś inny sposób, trzecia droga do zgłębienia tajemnicy poznania?
Gość
Gość 14.01.2016, 19:43
A ty to niby nie jesteś relatywistą moralnym? Poczytaj swoje własne komentarze, od nienajgłębszej ale jednak refleksji i zatroskania do demagogii podlanej ksenofobią. Panie C Sektorze , poczyta pan Zapolską albo Witkacego, zerknie na historię przełomu impresjonistycznego albo, jeszcze lepiej poczyta Pan Moczarskiego, ze szczegónym uwzględnieniem mentalności matki Jurgena Stroopa i wartośći, które wpoiła synalkowi. Może też Pan nie czytać tylko kupić sobie w internecie biedermajerowski kredensik z witrynką na porcelanowe figurki i zaprosić znajomych aby pozazdrościli Panu, że taki piękny, Dąbrowskiej mówimy stanowcze nie, Boy wiecznie żywy :)
Sektor C
Sektor C 13.01.2016, 15:36
Co jest złego, tudzież wstydliwego w drobnomieszczaństwie?
Quasar
Quasar 13.01.2016, 13:58
To już etyka protestancka znowu passe? Nie dosyć, że postmodernista, to jeszcze relatywista moralny.
Gość
Gość 13.01.2016, 13:50
Lepiej być postmodernistą niż drobnomieszczaninem

Pozostałe