Opowieści z Miłosnej. Odc. 58

  • 16.02.2017, 14:21 (aktualizacja 16.02.2017, 15:00)
  • TV Kwidzyn
Opowieści z Miłosnej. Odc. 58
21 stycznia 2017 roku, ku zaskoczeniu personelu TRW Miłosna w Kwidzynie, w tamtejszym minizoo na świat przyszedł samczyk lamy. Po trzech tygodniach był już na tyle silny i rezolutny, aby z mamą stanąć przed kamerą. Poznamy też innych, nowych lokatorów minizoo, parę papug, które za nic mają zimowe mrozy oraz bardzo efektowne bażanty.

Najmłodszy lokator minizoo jest już bardzo rezolutny. Radośnie bryka po wybiegu, ale tylko pod czujnym okiem pracowników TRW Miłosna, którzy dbają, aby ze strony innych czworonożnych mieszkańców, nie spotkała go żadna nieprzyjemność. Już próbuje skubać siano, ale ciągle odżywia się mlekiem matki. Szczególnie upodobał sobie panią Mirosławę Biedachę, która asystowała przy jego narodzinach i była pierwszym człowiekiem, którego zobaczył. Maluch jest bardzo ciekawy świata i skory do kontaktów dlatego łatwo przewidzieć, że będzie ulubieńcem najmłodszych gości TRW Miłosna. Samczyk lamy nie jest jedynym nowym lokatorem minizoo. Niedawno też zamieszkała tam parka niezwykle kolorowych papug, które wbrew tropikalnemu pochodzeniu, świetnie znoszą mrozy. W tej samej wolierze zamieszkały bardzo efektowne bażanty, które pysznią się bogatym upierzeniem. Na razie są jeszcze bojaźliwe i raczej kryją się wewnątrz budki, w której mieszkają, ale niebawem powinny przyzwyczaić się do odwiedzających i prezentować im się w pełnej krasie.

   Z okazji przyjścia na świat samczyka  lamy TRW Miłosna zapraszają Państwa do udziału w konkursie na imię dla niego. Propozycje imion należy wysyłać na adres TRW Miłosna, ul. Miłosna 18, 82 - 500 Kwidzyn, wraz ze zwrotną informacją na temat osób zgłaszających. Szef TRW Miłosna Jacek Goszczyński zapewnia, że zwycięzca konkursu dokładnie pozna, co oznacza staropolska gościnność, czyli czeka go dzień pełen atrakcji, takich jak przejażdżki powozem albo w siodle, ognisko i biesiada. Jeżeli ktoś nie ufa poczcie, to kopertę z adresem zwrotnym może zostawić w biurze TRW, też przyjmą. Nadsyłajcie więc propozycje imion dla najmłodszego lokatora Miłosnej, a tymczasem popatrzcie, jaki był rezolutny w trzy tygodnie po przyjściu na świat.

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 27.02.2017, 22:24
Bardziej nakłamać się nie dało.ŻENADA NAPRAWDĘ
Magda kwiatkowska
Magda kwiatkowska 24.02.2017, 19:51
Może sie nazywac mały Ozil kiki adel akar
Gość
Gość 19.02.2017, 21:48
A oni chcąc jeszcze wielbłąda ciekawe gdzie
gość
gość 17.02.2017, 00:24
Jaki słodziak!
obserwator
obserwator 16.02.2017, 19:41
a może by tak to błotsko usunąć z wybiegu, poprawić komfort życia, a nie rozmnażać zwierzaki

Pozostałe