Ośmiu poszukiwanych zatrzymanych przez kwidzyńskich policjantów

  • 20.02.2017, 17:24
  • KPP Kwidzyn
Ośmiu poszukiwanych zatrzymanych przez kwidzyńskich policjantów
Kwidzyńscy mundurowi zaledwie w ciągu 3 dni zatrzymali 8 osób poszukiwanych. Jeden z mężczyzn poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu. Trzech z nich miało pójść do więzienia za nieuiszczone kary grzywny. Po zapłaceniu zostali zwolnieni. Natomiast czterech zostało przewiezionych do zakładu karnego, gdzie odbędą kary pozbawienia wolności.

       W ostatnim czasie policjanci z kwidzyńskiej komendy zatrzymali na swoim terenie osiem osób ukrywających się przed organami ścigania. Do pierwszego zatrzymania doszło w środę. Kryminalni zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi 20-letniego mieszkańca Kwidzyna. Mężczyzna unikał kary więzienia od października ubiegłego roku. Teraz za kradzieże i rozbój najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

       W czwartek w ręce mundurowych wpadło aż sześciu poszukiwanych mężczyzn. Kilka minut przed godz. 7.00 funkcjonariusze prewencji kwidzyńskiej komendy sprawdzili adres poszukiwanego mieszkańca gminy Kwidzyn. 65-letni mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W zakładzie karnym spędzi 75 dni za popełnione kradzieże. Kolejny, to zatrzymany przez dzielnicowego 25-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn, który zasądzone ma 10 dni aresztu za popełnione wykroczenie zakłócania porządku publicznego.

       Kilka minut później funkcjonariusze z patrolówki zatrzymali 49-latka, który zgodnie z postanowieniem kwidzyńskiego sądu  ma do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Tego samego dnia kryminalni pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 63-letniego mieszkańca Kwidzyna. Funkcjonariusze ustalili, że ukrywający się od pewnego czasu mężczyzna, przebywa akurat w domu. Ich informacja potwierdziła się i policjanci zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna za nieuiszczoną grzywnę za popełnione przestępstwa skarbowe miał trafić na 75 dni do więzienia. Jednak po wpłaceniu 10 tys. złotych kary, został zwolniony.

      Z takiego samego przywileju skorzystało również dwóch kolejnych zatrzymanych tego dnia. 58-latek, który do więzienia miał trafić na 5 dni. Mężczyzna po uiszczeniu 250 złotych kary za wykroczenie, został zwolniony. Oraz poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszczu Gdańskim mieszkaniec gminy Ryjewo, zatrzymany przez miejscowych policjantów. Mężczyzna zapłacił 400 złotych kary grzywny za popełnione wykroczenia w zamian za 8 dni aresztu.

     Ostatnim z poszukiwanych, okazał się zatrzymany w sobotę przez dzielnicowego 38-letni kwidzynianin. Poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu za niepłacone alimenty. Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policja przypominają także, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewa
Ewa 17.11.2021, 08:22
Na dłużników alimentacyjnych skuteczne bywa zabranie prawa jazdy: https://pamietnikwindykatora.p… wielu spłaca żeby odzyskać prawko. Szkoda że jest to bat tylko na alimenciarzy.
buls
buls 21.02.2017, 15:49
pdw

Pozostałe