Poniedziałek, 14.10.2019

Tomasz Terlikowski w Kwidzynie

  • 21.04.2017, 14:02 (aktualizacja 21.04.2017, 15:40)
  • TV Kwidzyn
Tomasz Terlikowski w Kwidzynie
Stowarzyszenie Kresowiaków w Kwidzynie oraz Klub Gazety Polskiej Kwidzyn II zapraszają na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, które odbędzie się 27 kwietnia w Szkole Katolickiej przy ul. Braterstwa Narodów 59. Tematem spotkania będzie książka poświęcona Maksymilianowi Kolbe.

Tomasz T. Terlikowski to postać niezwykle kontrowersyjna. Uwielbiany przez jednych, przez innych znienawidzony, ale bardzo wyrazisty. Zdecydowany przeciwnik antykoncepcji, aborcji i in vitro. Jego wypowiedzi na te tematy przyniosły mu rozgłos i wywołały skrajne reakcje u różnych środowisk. Do historii przejdą takie jego stwierdzenia jak te, że wspierając WOŚP, wspieramy aborcję i eutanazję albo, że kobieta zażywająca pigułkę "dzień po", jest dużo gorsza od księdza molestującego pięcioletniego chłopca. Przykłady zresztą można by mnożyć, dlatego nie brakuje głosów, że Terlikowski jest zwyczajnym homofobem, a lansowany przez niego system wartości bardziej pasuje do Świętej Inkwizycji niż współczesnej nauki kościoła. Jego nieprzychylne wypowiedzi pod adresem papieża Franciszka oraz stwierdzenia, że "chrześcijanie to nie znaczy kastraci i milusie misie",  dla wielu środowisk mogą być potwierdzeniem takich opinii. Jako publicysta Terlikowski współpracował z wieloma tytułami, wśród których były m.in.  Newsweek, Ozon ,Rzeczpospolita i Gazeta Polska. Długo związany z marką Fronda, obecnie redaktor naczelny Telewizji Republika, gdzie jest także członkiem zarządu. Ostatnio głośno o nim było, gdy najlepsze, wg. rankingu Perspektyw, polskie liceum, czyli słynne warszawskie  Liceum im. Stanisława  Staszica odwołało jego spotkanie z młodzieżą. Warto dodać, że stało się tak po tym, jak uczniowską petycję domagającą się odwołania spotkania z Terlikowskim podpisało w sieci 1600 osób.  "My uczniowie nie chcemy, aby do placówki edukacyjnej w roli prelegentów zapraszano ekstremistów religijnych, znanych z fanatycznych poglądów antykobiecych i ksenofobicznych. Panom redaktorom dziękujemy i prosimy o pozostawienie szkół w spokoju. Żądamy, aby dyrekcja liceum nie zapraszała w roli prelegentów ludzi, którzy promują mowę nienawiści" - napisano w petycji. Temat niedoszłego spotkania z Terlikowskim brzmiał: „Zwarcie cywilizacji z perspektywy chrześcijanina” . Drugim publicystą z którym odwołano spotkanie w Liceum Staszica był Grzegorz  Górny.

   W Kwidzynie na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim Stowarzyszenie Kresowiaków o KGP Kwidzyn II zapraszają do Szkoły  Katolickiej, w czwartek 27 kwietnia, o godz. !8.00. Tematem spotkania ma być  książka "Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika." Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Akademia Człowieka Myślącego.

 
 

     

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Quasar
Quasar 25.04.2017, 08:30
"Żądamy, aby dyrekcja liceum nie zapraszała w roli prelegentów ludzi, którzy promują mowę nienawiści"

Rozumiem, że bananowa młodzież z Liceum im. Staszica nie miałaby nic naprzeciwko spotkaniu z ekstremistą żydowskiego lobby politycznego w Polsce - Adasiem Michnikiem vel Szechterem i innym tego pokroju osobnikom z salonu lewackich pseudo-autorytetów?
Kmt
Kmt 22.04.2017, 22:43
Swinia
Tmk
Tmk 23.04.2017, 07:38
Jesteś łajno.

Pozostałe