Niech się święci 1 maja!

  • 01.05.2017, 13:45 (aktualizacja 01.05.2017, 15:00)
  • TV Kwidzyn
Niech się święci 1 maja!
Jak co roku, członkowie i sympatycy SLD zebrali się pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego, aby wspólnie obchodzić Święto Pracy.

Skromną uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego i złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Marszałka. Referat okolicznościowy, w którym krótko i węzłowato przedstawiono punkt widzenia OPZZ będącego formalnym organizatorem uroczystości na sytuację na rynku pracy oraz położenie pracowników, wygłosił Zdzisław Wiśniewski. Nastrój pierwszomajowych festynów przywołały Powiślanki, które przy akompaniamencie akordeonu odśpiewały O mój rozmarynie oraz Zwycięży Orzeł Biały. O ile te pieśni raczej nawiązywały do nadchodzących obchodów Święta Konstytucji to atmosfera  pikniku, który po uroczystości pod pomnikiem, odbył się w arboretum na Miłosnej, była już zdecydowanie pierwszomajowa.

 

 

 

TV Kwidzyn

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Józef - Robotnik
Józef - Robotnik 02.05.2017, 22:34
Przynajmniej lewica z SLD i OPZZ pamięta w Kwidzynie o ludziach pracy najemnej i ich świecie. Szkoda, że władze samorządowe tego dnia nie czczą i nie pamiętają skąd im nogi wyrosły...

Pozostałe