Wieczorne rozstrzygnięte

  • 07.12.2015, 16:22
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-wieczorne_014_www
loadingŁaduję odtwarzacz...
Znamy już laureatów XIX edycji Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej Wieczorne Nastroje, która od 4 do 5 grudnia odbywała się w auli I LO w Kwidzynie. Zwycięzcą został Andrzej Wawrzyniak ze Zduńskiej Woli, dysponujący trzydziestoletnim doświadczeniem artystycznym.
Znamy już laureatów XIX edycji Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej Wieczorne Nastroje, która o 4 do 5 grudnia odbywała się w auli I LO w Kwidzynie. Zwycięzcą został Andrzej Wawrzyniak ze Zduńskiej Woli.
   
  Trzeba szczególnego trafu, bo laureat tegorocznej edycji Wieczornych Nastrojów zdobył też, przyznawaną po raz pierwszy, nagrodę ufundowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Również po raz pierwszy Wieczorne Nastroje stały się imprezą międzynarodową. Reprezentująca Czechy Beata Bocek przyjechała z Cieszyna. Ona też zdobyła II miejsce tegorocznej giełdy. III miejsce zdobył Jakub Zuckerman z Krakowa, który śpiewał teksty oparte na własnych przekładach czeskiego poety  Jaromira Nohavicy. W ten sposób na Wieczornych zrobiło się międzynarodowo a nawet kosmopolitycznie.  Łukasz Majewski - w przeszłości laureat, a tegoroczny juror festiwalu, powiedział nam, że jury miało ciężki orzech do zgryzienia, a poziom tegorocznej imprezy był naprawdę bardzo wysoki. Poniżej próbki talentu trójki tegorocznych zwycięzców OGPP Wieczorne Nastroje, którzy występują w kolejności zdobytych miejsc: Andrzej Wawrzyniak, Beata Bocek i Jakub Zuckerman. Koncert Laureatów w całości oraz reportaż z tegorocznych Wieczornych Nastrojów wkrótce.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 08.12.2015, 19:24
Świetna impreza w przyszłym roku też się wybiorę. Wielki szacun dla Pana Dzikowskiego

Pozostałe