Powiat nr 7

  • 31.05.2017, 13:59
  • TV Kwidzyn
Powiat nr 7
Powiat kwidzyński zajął siódme miejsce za 2016 rok w ogólnopolskim rankingu, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. To najwyższa lokata jaką od 10 lat udało się uzyskać ale konkurencja jest silna bowiem w Polsce jest 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu.

 

 

Powiat Kwidzyński po  raz dziesiąty powiat znalazł się  w czołowej piętnastce w kategorii samorządów od 60 do 120 tys. mieszkańców. Ranking prowadzony jest od 2003 roku. Punkty przyznawane są przez cały rok za spełnienie wymogów ujętych w jedenastu grupach tematycznych. Obejmują one działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocję rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej oraz z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocję rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpracę krajową i międzynarodową i działania promocyjne. Powiat kwidzyński uzyskał także nagrodę za zdobycie szóstego miejsca   w prowadzonym od 2008 roku rankingu Energii Odnawialnej. Powiaty oceniane są przez niezależnych ekspertów, w zakresie promocji rozwiązań ekoenergetycznych  i proekologicznych.

Oba rankingi oparte są na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa. Starosta Jerzy Godzik odebrał dwie nagrody podczas XII Zgromadzenia Ogólnego ZPP, które odbyło się  
w Kołobrzegu.

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe