Mariusz Wesołowski nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej

  • 29.06.2017, 17:46 (aktualizacja 29.06.2017, 18:58)
  • TV Kwidzyn
Mariusz Wesołowski nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej
Wszyscy radni obecni na 32 sesji Rady Miejskiej w Kwidzynie poparli kandydaturę Mariusza Wesołowskiego na stanowisko Przewodniczącego. W tajnym glosowaniu uzyskał on 18 głosów przy braku głosów nieważnych albo przeciwnych. Na stanowisku zastąpił Kazimierza Gorlewicza, który pełnił tę funkcję od 14 lat.

Decyzję o rezygnacji z kierowania Radą Kazimierz Gorlewicz zapowiadał już w 2014 roku, informując w programie Gość TV Kwidzyn, że nastąpi ona, gdy na świat przyjdzie jego wnuk. Tak też się stało i na majowej sesji Kazimierz Gorlewicz ogłosił swoją rezygnację. Dziś po raz ostatni prowadził obrady, ale tylko do czasu, gdy rozpoczęła się procedura wyboru jego następcy. Wtedy przekazał prowadzenie obrad Mariuszowi Wesołowskiemu, dla którego były to ostatnie chwile w roli wiceprzewodniczącego Rady. Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono tylko jego kandydaturę . Głosowanie było tajne i odbywało się przez oddanie głosu do urny. Po zakończonej procedurze głosowania, w imieniu komisji skrutacyjnej wyniki głosowania odczytał radny Zdzisław Wiśniewski.

Mariusz Wesołowski ma spory staż samorządowy. Był radnym Rady Powiatu i Rady Miasta, w której pełnił dotąd funkcję wiceprzewodniczącego. Do niedawna był dyrektorem ZSO nr 1 jednak zrezygnował z tego stanowiska. Do Rady miasta wszedł jako kandydat PO. Podczas kolejnych sesji konieczne będzie wyłonienie jego następcy na stanowisku wiceprzewodniczącego. Ustępujący z funkcji Przewodniczącego Kazimierz Gorlewicz usłyszał gorące podziękowania za dotychczasową pracę i odebrał od swoich współpracowników z biura Rady wiązankę kwiatów. 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Login
Login 05.07.2017, 16:45
Karierowicz zaczynał od ZCHN jak mu się nie udało dostać na stołek to został lemingiem niech redaktor zapyta jaka była przyczyna rezygnacji z dyrektorowania w 1LO jak tam wynik procesu z nauczycielką
☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ o
U2
U2 02.07.2017, 09:25
Łańcuchowy pies Krzysztofiaka.
GKWuś
GKWuś 30.06.2017, 08:01
W końcu lektor powiedział: "pas". Zobaczymy jak Wesołowski popisze się z łańcuchem na szyi. Powodzenia!

Pozostałe