Turniej Renawy już po raz 25

  • 26.09.2017, 17:26 (aktualizacja 26.09.2017, 18:02)
  • TV Kwidzyn
Turniej Renawy już po raz 25
Budowa w Kwidzynie restauracji McDonalds oraz pozyskanie strategicznego sponsora dla KOP Rodło Kwidzyn to dwie rewelacje, którymi podzielił się podczas jubileuszowego turnieju o swój puchar prezes PSM Renawa Jerzy Śnieg.

Z pewnym rozrzewnieniem i nie bez satysfakcji Jerzy Śnieg przypomniał czasy, kiedy to pod jego kierownictwem Rodło grało nawet w trzeciej lidze. Pomóc klubowi odzyskać dawną świetność może sponsor, który skłonny będzie wyłożyć spore pieniądze na jego działalność i, jak zapewnia Śnieg, dzięki jego staraniom taki właśnie się znalazł. Ta informacja bezpośrednio łączy się z kolejną, o budowie restauracji McDonalds. Ma ona powstać na terenach dawnych WZPOW, gdzie  już jest budowane nowe osiedle PSM Renawa. To właśnie jeden z inwestorów zamierzających wznieść tam wielki obiekt handlowy, podobno o powierzchni ok. 10 000 metrów, ma zostać Medyceuszem kwidzyńskiego futbolu. Upragniony przez mieszkańców fastfood nie zamyka listy obiektów, których powstanie zapowiedział Jerzy Śnieg. Listę dopełniają sklepy odzieżowe znanych marek oraz nowoczesne kino, podobno o dwóch albo trzech salach projekcyjnych. Szczegóły znajdziecie w materiale filmowym, gdzie jest również kilka przebitek efektownych akcji na boisku. Z Rafałem Cybulskim z kwidzyńskiego oddziału Dziennika Bałtyckiego szukamy odpowiedzi na pytanie, na ile turniej Renawy wpłynął na renesans piłki nożnej w Kwidzynie przejawiający się powstawaniem licznych szkółek piłkarskich oraz czy poważny sponsor może jeszcze  tchnąć jakieś życie w Rodło, którego najlepsze czasy dawno już minęły.

  Wyniki 25 turnieju:

XXV Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej „RENAWA”  21-23.09.2017r.

 

Do turnieju zgłosiło się 25 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych grupa młodsza rocznik 2005 i młodsi, grupa starsza rocznik 2004 i starsi.

 

XXV Turniej podobnie jak poprzednie trwał 3 dni,  w organizację Turnieju włączyła się  po raz kolejny  pizzeria Don Corleone.

Drużyny ze starszej kategorii wiekowej zostały podzielone na 7 grup, cztery pierwsze rywalizowały w czwartek, trzy kolejne w piątek. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowała drużyna, która zajęła pierwsze miejsce w grupie oraz najlepsza z drużyn z drugiego miejsca. Zwycięzcy kontynuowali rozgrywki w półfinałach, które wyłoniły finalistów oraz uczestników meczu o 3 miejsce.

Drużyny z młodszej kategorii wiekowej rywalizowały w trzecim dniu turnieju.

A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa turnieju:

 

Grupa starsza:

I miejsce – Strzelcy

II miejsce – Dzieci Gorszego Boga

III miejsce – Wasia Team

IV miejsce – Wackija

 

Grupa młodsza:

I miejsce –  DSPN Kwidzyn

II miejsce –  FC Skils

III miejsce – Start Cygany

 

 

Drużynom, które zajęły trzy pierwsze miejsca w obu grupach wiekowych wręczono puchary oraz medale. Wszystkim wymienionym wyżej drużynom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Zakład Usługowo – Transportowy Roman Milewski, Usługi Ogólnobudowlane Piotr Bęski, „Chemserw” Joanna Januszewska-Madej oraz pizzerię Don Corleone.

Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe koszulki.

Organizator zapewnił uczestnikom napoje, ciepłe kiełbaski i ubezpieczenie.

Obsługę medyczną zapewnił MET – TRANS  Mieczysław Pietraszek

W  sprawnym prowadzeniu rozgrywek pomagali pracownicy Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

 

Wszystkim wymienionym składamy serdeczne podziękowania, mając jednocześnie nadzieję, że włączą się w przygotowania kolejnego Turnieju.

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Snowman
Snowman 27.09.2017, 10:26
Cybulski ma alergię na Rodło i p.nożną,dla niego liczą się przede wszystkim kamieniarze, jego wypowiedzi są nieobiektywne. To jedna wielka hipokryzja ze strony resortowego zięcia, tym bardziej teraz kiedy w życie wchodzi ustawa ubekizacyjna, musi być bardzo niezadowolony ????
Ola
Ola 08.10.2017, 16:59
Na zięcia też trwoga. Ustawa repolonizacja już wkrótce. Roboty z Passau (RFN) może zabraknąć. Czerska zdycha. Do Naszego Dziennika nie wezmą. Trwoga.

Pozostałe