Protest na Placu Plebiscytowym

  • 02.12.2017, 10:38 (aktualizacja 02.12.2017, 11:14)
  • TV Kwidzyn
Protest na Placu Plebiscytowym
Około 70 osób zebrało się wieczorem 1 grudnia w pobliżu gmachu sądu w Kwidzynie, aby zaprotestować przeciwko zmianom ustrojowym wprowadzanym przez tzw. ustawy sądowe oraz proponowaną przez PiS ordynację wyborczą.

Ton spotkania nadawali lokalni samorządowcy i liderzy polityczni. Do zebranych przemawiali Piotr Widz, Jerzy Kozdroń i Marek Szulc z Platformy Obywatelskiej, a szef pomorskich struktur SLD Jerzy Śnieg rozdawał egzemplarze konstytucji. W wypowiedziach polityków dominowały ostrzeżenia przed konsekwencjami dla obywateli, jakie niesie ze sobą zmiana ustroju sądów oraz wprowadzenie nowej ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Nie zabrakło też apeli o jedność oraz konieczność zbudowania wspólnych list wyborczych w obliczu ordynacji, która faworyzuje duże ugrupowania polityczne. Część mówców pokusiła się też o refleksję na temat nienajlepszej frekwencji podczas spotkania, za którą obarczała nie tylko zimową pogodę. Niektórzy z mówców wieszczyli wieloletnią perspektywę takich protestów, które zakończyć może dopiero usunięcie lub wyjście Polski z Unii Europejskiej oraz zabranie Polakom paszportów. Dopiero te powody oraz rosnąca opresyjność państwa, które też coraz bardziej wkracza w sferę prywatnych poglądów i ogranicza obszar swobód obywatelskich, mogą skłonić wyborców do  odsunięcia PiSu od władzy. Nie zabrakło wypowiedzi w tonie bardziej optymistycznym i deklaracji konsekwentnego oporu przeciwko zawłaszczaniu państwa przez jedną opcję  polityczną, a Jerzy Kozdroń skierował nawet coś na kształt apelu do Jerzego Śniega o wspólną listę w nadchodzących wyborach samorządowych. W odpowiedzi  szef pomorskiej lewicy wzniósł okrzyk "Konstytucja, konstytucja..." ale nie jest tajemnicą, że SLD, podobnie jak PSL, które już zadeklarowało taki scenariusz swojego udziału w wyborach, skłania się do samodzielnego startu. Zebranie trwało niespełna pół godziny i odbyło się bez żadnych zakłóceń.

 

 

  

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

matka
matka 17.12.2017, 02:01
Proszę o kontakt osoby mające złe doświadczenie z miejscowym sądem,głównie z III wydz.rodz. i nieletnich.
Może
Może 06.12.2017, 13:11
Wchodzenie nogami na ławkę Kultura wysokiego stopnia ze strony wchodzących wszak przykład idzie z góry. Ich guru Bronek K. też skakał po krzesłach w japońskim parlamencie. Ciekawe czy każdemu tak wolno, czy Straż Miejska nie reaguje jak zwykły szary obywatel wchodzi nogami na ławkę. Może ci quasi notable też w domach włażą nogami na krzesła i uczą tego swoje dzieci czy w przypadku niektórych swoje wnuki. Zachowanie bardziej niż prymitywne.
Quasar
Quasar 06.12.2017, 09:20
Jak rządziła PO w kraju, to była bandą złodziei, teraz jest tylko bandą POpaprańców.
Quasar
Quasar 06.12.2017, 08:23
Faszyści z KOD i UBywatele przyszli demonstrować przeciwko demokratycznie wybranym władzom. Polewać zimną wodą i oskarżać o rebelię - jak w Hiszpanii!
Pani H.
Pani H. 05.12.2017, 21:20
Żałosne to "zbiorowisko". Zero merytoryki, tylko straszenie PIS-em w obawie przed utratą synekur.
Ula
Ula 05.12.2017, 20:45
Do Szulca: zdychajcie. Taka jest prawda.
obserwator
obserwator 03.12.2017, 23:00
Red. Bryczkowski napisał: "Protestowali w obronie sądów i wolnych wyborów" Czyżby??!!! Protestowali bo po prostu boja się utraty władzy i odpowiedzialności za swoje rządy.
traktorzysta
traktorzysta 02.12.2017, 23:58
Po obejrzeniu tego materialu plakac sie chce. Zlodzieje i komunisci i do tego byli esbecy chca nam ratowac Kwidzyn. Tylko przed czym i kim?
podpis
podpis 03.12.2017, 09:50
Na rozwój osobowości paranoicznej wpływa silne poczucie zagrożenia spowodowane sytuacją z przeszłości, połączoną z potrzebą zrzucania winy za tę sytuację na wszystkich ludzi wokół.
demokracja
demokracja 02.12.2017, 23:49
Demokracja dba tylko o interes większości, więc nie gwarantuje wolności dla każdego. Wolność jednych nie może być kosztem drugich. Co więc może zapewnić wolność, własność i sprawiedliwość?
zdegustowany
zdegustowany 02.12.2017, 22:08
Żałosne! Na siłę szukają pretekstu do buntu... Ludzie,weźcie się za coś pożytecznego,a nie wiecznie jątrzycie i kombinujecie. Ktoś ten PiS wybrał do rządzenia-gdzie wy wtedy byliście? Zlekceważyliście wybory,czy zwyczajnie było was za mało? Wobec tego PiS został demokratycznie wybrany,a wy zwalczając go,występujecie przeciw demokracji.W obronie czego występujecie,bo chyba nie demokracji? PiS nigdy nie krył,że po wygranych wyborach przeprowadzi reformę sądownictwa i teraz zwyczajnie wywiązuje się z obietnicy wyborczej. O co zatem wam chodzi?
Kwidzyniak
Kwidzyniak 02.12.2017, 23:42
PiS rzeczywiście doszedł do władzy w sposób demokratyczny i jak żadna z partii rządzących po 1989 roku konsekwentnie realizuje swój program. Wykorzystał błędy i nadużycia ekip poprzednio rządzących oraz niezadowolenie osób, którym transformacja nie przyniosła profitów, a często biedę i brak perspektyw. Jednocześnie jednak lamie obowiązującą konstytucję. Trybunał Konstytucyjny chyba już przez nikogo myślącego nie jest uznawany za niezależny. Polska została skłócona ze wszystkimi sąsiadami oraz z partnerami w UE. Prezydent jest de facto notariuszem PiS i niech nikogo nie zwiodą jego poprzednie veta ...Wykorzystując dobrą koniunkturę gospodarczą władza podejmuje populistyczne decyzje , za które zapłacą następne pokolenia. Fałszuje się historię i daje zielone światło dla zachowań jawnie faszystowskich, rasistowskich i ksenofobicznych. Po przejęciu prokuratury, policji i innych służb, następuje zamach na niezawisłość sądów i takie zmiany w prawie wyborczym oraz samej ordynacji , aby zapewnić zwycięstwo nowej "sile przewodniej", kierowanej z tylnego siedzenia przez "zwykłego posła" Jarosława Polskęzbawa. Kto tego nie widzi, to naprawdę mało widzi. Dlatego protestować trzeba.
Quasar
Quasar 06.12.2017, 08:56
W systemie gabinetowo-parlamentarnym zawsze lider zwycięskiej partii jest najważniejszą osobą w państwie. Kto o tym nie wie, temu kury szczać prowadzać, a nie polityką się zajmować.
Kwidzyniak
Kwidzyniak 07.12.2017, 17:41
Ten cytat z Piłsudskiego tu nie bardzo pasuje. Wiadomo, że Jarosław jest liderem najważniejszej dziś partii, ale właśnie dlatego powinien wziąć odpowiedzialność za rządzenie. PO - PL i poprzednie ekipy wstawiały też wszędzie swoich przy***sów, ale PiS, który to często słusznie potępiał teraz robi to w sposób zwielokrotniony, a że ławka rezerwowych jest krótka, to stołki zajmują ludzie niekompetentni, "znajomi i krewni króliczka" - osoby "bardzo mierne . ale wierne", "Misiewicze" bez żadnych merytorycznych kwalifikacji. Za to wszyscy zapłacimy. To co wyrabiają Macierewicz, Ziobro, Szyszko, Radziwiłł, , itp,, można by uznać za śmieszność , gdyby nie niosło opłakanych skutków.....
Quasar
Quasar 11.12.2017, 10:17
Misiewicz został dawno zwolniony, a Kaczyński nie ma obowiązku bycia premierem - jest emerytem, a na stanowisku premiera czy burmistrza musi być ktoś w miarę młody i dynamiczny - czasy dożywotnich I sekretarzy się skończyły na szczęście (z wyjątkiem Kwidzyna i Krzystofiaka). Może nie dla ciebie, bo wyraźnie wzdychasz za komuną i martwi cię, że Polska nie wącha się z Putinem, jak za rządów Tuska, gdy pod rękę spacerowali na molo w Sopocie, a w siedzibie SKW wisiało godło FSB.
Kwidzyniak drugiego sortu
Kwidzyniak drugiego sortu 19.12.2017, 16:40
Istnieją poważne wątpliwości co do tego, czy szef MON i prezes PiS nie są zakładnikami byłych funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy dysponując kompromitującymi ich materiałami, wymuszają na nich pewne decyzje. Np. pieniądze, które miały być przeznaczone na zakup śmigłowców zostały wydane na różne dziwne zakupy dla WOT. Rzut oka na dostawców i sposób decydowania co i od kogo kupić pokazuje, że wątpliwości są bardzo uzasadnione, a ww. politycy, być może nawet bezwiednie, realizują scenariusz Kremla zakładający destabilizację UE oraz odzyskanie swojej strefy wpływów sprzed 1989 roku. Stanowcza postawa administracji USA tylko potwierdza ten scenariusz. Ostatnie rewelacje o preferencjach seksualnych czołowych polityków partii rządzącej wymagają stanowczego zdementowania, albo teorię szantażu uczynią jeszcze bardziej prawdopodobną. Trudno też zrozumieć czemu lider partii rządzącej podpisuje lojalkę wobec kontrwywiadu wojskowego, w czasie kiedy toczą się już rozmowy okrągłego stołu. Albo lipa, którą trzeba zdementować albo efekt szantażu za pomocą kompromitujących materiałów. Reakcja na jutrzejsze stanowisko Brukseli rozwieje część wątpliwości i obawiam się, że to na Kremlu będą wznosić toasty.
Kwidzyniak
Kwidzyniak 18.12.2017, 19:03
Dyskutujmy merytorycznie !
1. Misiewicza nie ma co prawda już w MON, ale nieźle nawywijał i nie poniósł żadnych konsekwencji za swoje czyny, kompromitując ten resort, podobnie jak jego niezrównoważony szef Antoni M.
2. Ja nie pisałem ani słowa o Krzysztofiaku, komunie, Putinie czy Tusku. Chodzi mi o to, że Pis zwielokrotnił przez te 2 lata te wszystkie nieprawości i nadużycia, które miały miejsce za rządów PO-PSL, czy też wcześniej, a przy tym nie ulega wątpliwości, że łamie konstytucję RP, podobnie jak obecny prezydent. Ta konstytucja nie jest doskonała, ale nadal obowiązuje !
Atrs
Atrs 02.12.2017, 21:07
Zmiany społeczne i mentalne postępują najwolniej. Można coś szybko zmienić przepisem prawnym, decyzją administracyjną, ale by zmienić mentalność, trzeba pokoleń.
ABT
ABT 02.12.2017, 23:36
Nie, żeby cofnąć ludzi do 18 wieku trzeba raptem 4 lat rządów PiS. Co będzie dalej to wiemy z historii
Quasar
Quasar 06.12.2017, 09:16
Zgadza się - Targowica była w XVIII w.
Kwidzyniaki
Kwidzyniaki 06.12.2017, 17:19
Tak, odwoływała się do "tradycyjnych polskich wartości", zwalczała jakobinizm i kosmopolityzm, miała poparcie kościoła i protestowała przeciwko wszystkim przejawom nowoczesności i europeizacji. Dziś znalazła godnych następców i wszystko wskazuje na to, że PAD wkrótce przestanie hamletyzować i jak król Staś, przystąpi do konfederacji czyli powróci na łono partii i do czyszczenia kuwety kota Prezesa. Dalej już tylko w objęcia Moskwy, cóż swoich ludzi w MON ulokowała już dawno, powoli wezmą wszystko, tylko spośród was namiestnika wybiorą.
Quasar
Quasar 07.12.2017, 10:36
Z objęć Moskwy to się wyrwaliśmy: kto chodził pod rękę z Putinem na molo w Sopocie? Kto się wąchał oficjalnie z FSB? Kto odwiedzał potajemnie dostojników Moskwy? To się skończyło. Ale zaprzaństwo targowickie trwa: PO to partia nie tylko pruska, ale i ruska (nowoczesne dwa w jednym). Odwieczni wrogowie też, tylko zamienili się miejscami: caryca siedzi teraz w Berlinie, a Fryderyk na Kremlu.
Tw skorpio
Tw skorpio 02.12.2017, 20:03
PZPR walczy o demokracje ???? to już nawet nie jest żałosne
ina
ina 02.12.2017, 14:46
Ja poproszę o życiorys pana KOZDRONIA. Napewno jest bardzo ciekawy!!
Quasar
Quasar 06.12.2017, 09:16
Oficjalny, czy nieoficjalny?
wiedzący
wiedzący 02.12.2017, 15:37


Daremne żale - próżny trud,

Bezsilne złorzeczenia!

Przeżytych kształtów żaden cud

Nie wróci do istnienia.Świat wam nie odda, idąc wstecz,

Znikomych mar szeregu -

Nie zdoła ogień ani miecz

Powstrzymać myśli w biegu.Trzeba z żywymi naprzód iść,

Po życie sięgać nowe...

A nie w uwiędłych laurów liść

Z uporem stroić głowę.Wy nie cofniecie życia fal!

Nic skargi nie pomogą -

Bezsilne gniewy, próżny żal!

Świat pójdzie swoją drogą.

Strach tak, ale przed utratą korytka
Strach tak, ale przed utratą korytka 02.12.2017, 12:01
Jarosławowi to chociaż podest podstawiają. "Zwykły" obywatel Kozdroń wszedł na ławkę. Teraz składajmy na niej kwiaty.
papermaker
papermaker 04.12.2017, 13:53
Wszyscy, którzy wchodzili brudnymi buciorami na ławkę powinni zostać ukarani za niszczenie mienia publicznego. SM i Policja proszę się tym zainteresować.
Jadwiga
Jadwiga 02.12.2017, 14:24
To już nie drabinkę? No tak, została przy pisuarze :)
jebematu
jebematu 05.12.2017, 19:58
Jadzia w pisuarze to cie robili i s***ili robotę bo stary na mózg nie dolał
Quasar
Quasar 06.12.2017, 09:18
Na pierwszym planie widać nawet tego brodacza-przy***sa, co mu strząsa mocz z końcówki.

Pozostałe