Czy tak miała wyglądać przyszłość szpitala?

  • 04.11.2015, 13:06
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Zdrowie_PiS
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z takim pytaniem do zarządu powiatu zwrócił się radny Mirosław Górski, podczas wczorajszej konferencji prasowej kwidzyńskich struktur PiS. Powodem jej zwołania stała się alarmująca sytuacja w kwidzyńskim szpitalu, a także zawirowania budżetowe związane ze szkołami ponadgimnazjalnymi.
Z takim pytaniem do zarządu powiatu zwrócił się radny Mirosław Górski, podczas wczorajszej konferencji prasowej kwidzyńskich struktur PiS. Powodem jej zwołania stała się alarmująca sytuacja w kwidzyńskim szpitalu, a także zawirowania budżetowe związane ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

Podczas konferencji  Mirosław Górski przedstawił informację, z której wynika, że kwidzyński szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów na zabiegi planowe przynajmniej do końca roku. Od teraz leczeniu poddawane mają być tylko przypadki ostre, czyli zagrażające życiu pacjentów. Zdaniem Górskiego taka sytuacja wynika ze zrealizowania przez kwidzyński szpital większości tegorocznego kontraktu z NFZ. Przed podejmowaniem leczenia planowego szpital ma powstrzymywać obawa o zapłatę za nadwykonania. Mówiąc inaczej, szpital nie chce ponieść straty finansowej, która mogłaby wyniknąć z tytułu przyjmowania pacjentów nie mieszczących się w zakontraktowanej kwocie, za leczenie których NFZ mógłby nie zapałacić. 
- W przeszłości zdarzało się wielokrotnie, że kontrakt był zrealizowany przed końcem roku, ale do tej pory nigdy nie było to powodem wstrzymania przyjęć do szpitala - przekonywał Górski.
Zdaniem kwidzyńskich struktur PiS sytuacja ta jest bezpośrednią konsekwencją wydzierżawienia spółce EMC większościowego pakietu akcji spółki Zdrowie przez lokalne samorządy. W praktyce ma to oznaczać utratę kontroli nad bezpieczeństwem medycznym mieszkańców powiatu. Mirosław Górski przywołał również, ciągle nie potwierdzone pogłoski o mającej nastąpić likwidacji Szpitalnego Odziału Ratunkowgo oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, które mogą dawać wyobrażenie o klimacie panującym wokół szpitala.
   Arwid Żebrowski przypomniał, że PiS, organizując referendum w sprawie prywatyzacji szpitala, ostrzegało przed możliwymi konsekwencjami oddania go w ręce prywatnego operatora, którego działalność ma być nastawiona tylko na zysk.

Druga część konferencji była poświęcona sytuacji w szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie miało zabraknąć pieniędy na wypłaty dla nauczycieli. Zbigniew Koban podkreślał też fatalną sytuację pracowników obsługi, których wypłaty wraz z dodatkiem za wysługę lat mają mieć wysokość minimalnej krajowej. W sprawie tych ostatnich Solidarność już przygotowuje protest. Czy nauczyciele będą protestować i w jakiej formie, na razie nie wiadomo.
Poniżej zapis konferencji w całości.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 14.11.2015, 20:07
"Red is bed" w swej nienawiści do lewicy posuwa się do kłamstw i pomówień. Ani Jerzy S. , ani jego koledzy z SLD nie byli za prywatyzacją szpitala. To Rada Powiatu III kadencji (2006 - 2010), kiedy SLD było w opozycji do PO=OPS przegłosowała upoważnienie dla starosty nt. szukania partnera do prywatyzacji, którą w 2013 roku okazała się być wrocławska spółka EMC - IM SA . A radni SLD obecnej kadencji (Barganowski i Wilk) ostro krytykowali działania tej spółki na poprzednich sesjach o czym pisała prasa lokalna.
Sektor C
Sektor C 11.11.2015, 10:37
Jeżeli prawdą jest, że "Starostwo nie płaci od pensji szkolnych ZUS" to znaczy to, że nasz system etatystyczny, który od dawna zżera własny ogon, zżarł go już na tyle dużo, że jego zęby znajdują się już przy samej du... A przeinwestowanie w Parku. Przeinwestowanie związane jest z wydaniem zbyt dużych pieniędzy, ale jednak wydanych z nadzieją na zarobek, lub co najmniej zwrot. W tym przypadku obawiam się, że my pieniędzy w KPPT nie inwestujemy, ale przekazujemy na przeżarcie. Co niestety może skończyć się plajtą z przytupem, która spadnie na nową władzę, gdy stara spocznie już na zasłużonych emeryturach.
Belfra
Belfra 10.11.2015, 21:23
Szanowny Panie Redaktorze Kosiński Arkadiuszu . Dziwię się bardzo, że w artykule o konferencji prasowej radnych powiatowych PIS zupełnie nie zainteresował się Pan sprawami oświaty ponadgimnazjalnej. A jest czym!!! Starostwo nie płaci od pensji szkolnych ZUS. Nie wiadomo czy zostaną wypłacone pensje nauczycielskie i pracowników administracji i obsługi za grudzień. Nie płacone są pieniądze za zajęcia pozalekcyjne. Dyrektorzy otrzymali polecenie pisania donosów na siebie za przekroczenie budżetów szkół. To ulepszona metoda, której nie powstydził by się Papka Trofimowicz Morozow ! Ci najbardziej lizusowali dyrektorzy, już najprawdopodobniej takie donosy na siebie napisali i złożyli w Starostwie. Jednak Pana redaktora to zupełnie nie interesuje. A wspomniał o tym radny Koban. Jaka jest przyczyna tego nagłego załamania , najprawdopodobniej przeinwestowanie w parku technologicznym.
Gość
Gość 08.11.2015, 13:33
Dobrze że PIS nie rzadzi w Kwidzynie i powiecie, bo jakby ich wladza miala wyglądac tak samo jak działalnośc PIS w Powiecie i Arwida Żebrowskiego, ciagle zamkniete biuro, brak kontaktu elektronicznej poczty itd- to byłaby tragedia
Gość
Gość 05.11.2015, 21:37
Do umieralni nawet nie chciałbym iść nawet wyrostka porządnie nie potrafią wyciąć
red is bad
red is bad 05.11.2015, 14:05
A jak w takiej sytuacji zachowa się polityczny kameleon Jerzy Ś. jak szef wojewódzkich struktur SLD jest przeciwko prywatyzacji szpitali, jako przewodniczący Rady Powiatu wraz z innymi radnymi z poskomunistycznej opcji SLD był o ile się nie mylę za prywatyzacją szpitala w Kwidzynie !
Gość
Gość 04.11.2015, 14:28
Czas na zmiany w radzie powiatu - konieczna zmiana starosty !!!

Pozostałe