Plany i możliwości

  • 02.01.2018, 13:53 (aktualizacja 02.01.2018, 14:38)
  • TV Kwidzyn
Plany i możliwości
Sylwestrowy wywiad z burmistrzem Kwidzyna Andrzejem Krzysztofiakiem, zrealizowany kilka minut po rozpoczęciu 2018r. Spojrzenie na miniony rok, plany na nowy i odpowiedzi na pytania dotyczące nadchodzących wyborów samorządowych.

- Gramy tak, jak rozdają nam karty - powiedział burmistrz pytany o plany dotyczące nadchodzących wyborów samorządowych. Odpowiedź na proste pytanie dotyczące startu w wyborach na burmistrza wcale nie okazała się łatwa, ponieważ nowa ordynacja wyborcza ciągle pozostaje projektem i wykładnia dotycząca dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jeszcze nie zyskała ostatecznego kształtu. To bezprecedensowa sytuacja w najnowszej historii Polski, aby na kilka miesięcy przed wyborami nieznane były zasady, na jakich zostaną przeprowadzone. Tym niemniej burmistrz Andrzej Krzysztofiak uchyla rąbka tajemnicy i mówi o tym, czy chciałby kandydować na kolejną kadencję oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby tak było. Krótko też podsumowuje miniony rok i rysuje najważniejsze plany na nowy. Rewitalizacja budynku dworca kolejowego, przebudowa wiaduktu na ul. Owczej oraz poszukiwanie środków na remont i adaptację budynku dawnego kina Tęcza, który w ostatnich dniach minionego roku zakupił miejski samorząd.

- Nic nie musimy, wszystko możemy - tak burmistrz zakończył noworoczne życzenia kierowane do mieszkańców, życząc też, aby te słowa stały się dla nich mottem na 2018 rok. Szczegóły w materiale filmowym.

  

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~
~~ 11.01.2018, 15:13
Dzisiaj przewodniczący Schetyna wydalił z Platformy trzech posłów o odchyleniach konserwatywnych. PO w kraju płynie na lewo i coraz bardziej się sypie. Kwidzyn jest jednak nadal poważną ich ostoją, a to w dużej mierze dzięki tym wszystkim jełopom, którzy zawłaszczają sobie prawo reprezentowania lokalnie Prawa i Sprawiedliwości, a tak na prawdę skłóconych i tylko przebierającymi nóżkami by utrzymać się w kwidzyńskim układzie.
Quasar
Quasar 09.01.2018, 12:10
Zaprawdę powiada Krzysztofiak, te lata są do siebie podobne, wciąż te same "wydarzenia" kulturalne i artystyczne: sylwester na placu, finał Owsiaka, dni Kwidzyna, cud nad Wisłą, otwarcie roku szkolnego, dzień nauczyciela i tak leci od imprezy do imprezy. Czy i tym razem uda się uśpić wyborców w wódczanym amoku? Zobaczymy.
Jaka szkoda
Jaka szkoda 09.01.2018, 12:38
Pewnie wyborcy wolą dzień żołnierzy wyklętych od dni Kwidzyna, 10 kwietnia od 14 stycznia i wolne niedziele od handlowych. Wódę kupią na orlenie, który teraz będzie sprzedawał mięso, cement i telewizory ale ty to już chyba byłeś w Żabce po flaszkę, żeby opijać odejście Antoniego i Szyszki?
Quasar
Quasar 09.01.2018, 13:19
Smutna kolęda będzie w tym roku dla partii miłości PO - nie dosyć, że pisowiec wygrał wybory w mateczniku PO na wójta gminy Krokowa, to jeszcze niedługo na drzwiach wielu działaczy pojawi się zamiast K. M. B. napis C.B. A. 2018.
For you:)
For you:) 09.01.2018, 13:44
No nie wiem, PiS przegrał wszystkie wybory uzupełniające w warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wyniki niezależnych sondażowni są bezlitosne a rekonstrukcja rządu pokazuje, że nie tylko senator Kapłon ma powody do tłumaczenia się z wałków finansowych. CBA faktycznie będzie miało pełne ręce roboty, w końcu to nowy Antoni czyli Mariusz, działając w czasach Lecha Kaczyńskiego, doprowadził do szeregu zbójeckich prywatyzacji, ze słynną kamienicą na Noakowskiego na czele. No ale to przecież tamten rząd Pis nie chwalił ustawy reprywatyzacyjnej, żeby żydom kamienic nie oddawać. Suski zajęty pilnowaniem premiera nie będzie już miał czasu na majstrowanie przy stenogramach komisji Amber, tak aby nie stawiały kogoś w korzystnym świetle no i carycy osobiście też nie zna . Wiele się jeszcze wydarzy. Tak czy inaczej to już nie będzie ten sam PiS, ciepła zupka w porównaniu z prze***m chili jakim był do dziś rana. No i nowy premier postawił w swojej kancelarii flagi europejskie wyrzucone przez Broszkę. Nadzieja gaśnie...
Quasar
Quasar 10.01.2018, 09:27
I znowu garść rewelacji Lisenki z portalu natemat. Już chyba Urban był ciekawszy.
Wieslaw Lepkowski
Wieslaw Lepkowski 02.01.2018, 16:34
Wszystkim Kwidzyniakom Szczesliwego Nowego Roku :)

Pozostałe