Wtorek, 22.01.2019

Trzech Króli w Kwidzynie

  • 6.01.2018, 23:31 (aktualizacja 06.01.2018 23:53)
  • TV Kwidzyn
Trzech Króli w Kwidzynie
Jak co roku mieszkańcy Kwidzyna świętowali Trzech Króli. Barwny orszak prowadzony przez gwiazdę podążył ulicami miasta, aby złożyć pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

Tradycyjnie obchody święta Trzech Króli rozpoczęły się na placu Jana Pawła II, gdzie po wspólnym odśpiewaniu kolęd odbyła się krótka inscenizacja z udziałem Heroda, trzech mędrców ze wschodu i naturalnie świętej rodziny. Uczestnicy utworzyli orszak prowadzony przez gwiazdę, której długi ogon tworzyły dzieci. Wiele z nich było kolorowo przebranych i miało skrzydełka na plecach, bowiem motywem przewodnim orszaku był Anioł Pokoju. Orszak Trzech Króli, który podobnie jak święta rodzina, podróżował powozami ulicami Kwidzyna dotarł do parafii  św. Trójcy, gdzie miał miejsce pokłon oraz wspólne muzykowanie. Uroczystości na placu Jana Pawła II obserwował Grzegorz Małkowski.

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 15.01.2018, 18:01
I bardzo dobrze, że w Kwidzynie utrwaliła się tradycja orszaku Trzech Króli. Dobrze byłoby, żeby lokalne władze bardziej wspierały tę inicjatywę, niezależnie od tego czy pan burmistrz zaszczyci swą obecnością, jako jeden z króli na motocyklu.

Pozostałe