Czwartek, 24.01.2019

Dziewczyna przynętą podczas rozboju.

  • 8.01.2018, 12:05 (aktualizacja 08.01.2018 12:12)
  • KPP Kwidzyn
Dziewczyna przynętą podczas rozboju. KPP Kwidzyn
Dziewczyna zwabiła ofiarę do samochodu, gdzie dwóch mężczyzn zabrało jej pieniądze i telefon. Bili ofiarę i próbowali wypłacić pieniądze z jej konta, potem wywieźli do lasu. Cała trójka może trafić na 12 lat za kraty, na razie sąd orzekł 3 miesiące aresztu.Policjanci z Kwidzyna ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn  w wieku 32 i  36 lat oraz 23-letnią kobietę, którzy odpowiedzą za rozbój na 50-latku.  Sprawcy pobili mężczyznę oraz ukradli mu pieniądze, dokumenty i telefon komórkowy. W piątek śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty. Wobec  podejrzanych o rozbój Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi im teraz od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 22.00 na ul. Kopernika w Kwidzynie. 50-letni mężczyzna powiadomił kwidzyńską policję, że kilka minut wcześniej został pobity, okradziony i wywieziony za miasto do lasu. Policjanci którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że pod jednym z lokali  na ul. Kopernika, 50-latek został zwabiony przez młodą kobietę do samochodu na piwo. W aucie oprócz 23-latki siedziało dwóch innych mężczyzn. Po krótkiej rozmowie zaczęli bić 50-latka po głowie i twarzy  żądając od niego pieniędzy. Oprawcy po tym jak zabrali mężczyźnie 130 złotych, telefon komórkowy, dowód osobisty i karty bankomatowe wozili jeszcze 50-latka po mieście i próbowali wypłacić pieniądze z jego konta. Ostatecznie wywieźli mężczyznę za miasto i porzucili w lesie. Poturbowany „okazją” wrócił do Kwidzyna i zgłosił się na Policję.
        Szybka i wytężona praca funkcjonariuszy doprowadziła do tego, że już  następnego dnia po południu 23-letnia kobieta i jej dwóch kompanów w  wieku 32 i 36 lat trafili do policyjnego aresztu. Ponadto podczas zatrzymania u 32-latka mundurowi znaleźli w sumie ponad 10 gram amfetaminy i haszyszu.
        Jeszcze w piątek policjanci z Kwidzyna przedstawili zatrzymanym zarzuty  rozboju na 50-latku i pozbawienia jego wolności. Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Grozi im teraz kara od 3 do 12 lat więzienia. Młodszy z mężczyzn dodatkowo  odpowie za posiadanie środków odurzających.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hahah
Hahah 24.02.2018, 12:20
Trochę chuda ta ryba
Kim
Kim 11.01.2018, 15:15
To miała być przynęta na grubą rybę.

Pozostałe