Wtorek, 22.01.2019

Spragniony włamywacz

  • 11.01.2018, 13:24 (aktualizacja 11.01.2018 13:40)
  • KPP Kwidzyn
Spragniony włamywacz KPP Kwidzyn
63-letni mężczyzna schował się w pomieszczeniu socjalnym jednego z kwidzyńskich marketów i w chwile po jego zamknięciu wyruszył na dział monopolowy. Niestety nie zdążył się napić, a w ręce policji wpadł gdy jeszcze był w sklepie. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

         Policjanci z Kwidzyna zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który schował  się w pomieszczeniu socjalnym chwilę przed zamknięciem jednego z  arketów na terenie miasta. Następnie włamał się na salę sprzedaży,  gdzie chciał ukraść alkohol. Włamywacz wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku, gdy był jeszcze w sklepie. Wczoraj usłyszał zarzut  usiłowania kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


        W nocy z wtorku na środę (9 na 10 stycznia br.) kwidzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włączonym alarmie w jednym z marketów na terenie miasta. Mundurowi natychmiast weszli do wnętrza sklepu, gdzie na gorącym  uczynku zatrzymali sprawcę włamania. Okazał się nim 63-letni bezdomny. Jak ustalili funkcjonariusze 63-latek przed zamknięciem jednego z supermarketów, schował się w pomieszczeniu socjalnym. Po pewnym czasie postanowił z niego wyjść, ale pomieszczenie było zamknięte na klucz. Mężczyzna uszkodził więc kasetony w suficie i w ten sposób włamał się na  salę sprzedaży, skąd chciał ukraść alkohol. Jednak wtedy w sklepie  włączył się alarm.
        Po szybkiej interwencji funkcjonariuszy, którzy weszli do środka i  szybko odnaleźli skulonego rabusia. Zatrzymany 63-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Włamywacz spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za  które grozi mu do 10 lat więzienia.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 15.01.2018, 17:17
Wyraźnie daje o sobie znać brak ośrodka opieki dla bezdomnych.

Pozostałe