Wtorek, 22.01.2019

18-letni kierowca potrąca 91-letnią kobietę na pasach.

  • 11.01.2018, 13:34
  • KPP Kwidzyn
18-letni kierowca potrąca 91-letnią kobietę na pasach.
Wczoraj policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu potrącenia. Do zdarzenia doszło rano na przejściu dla pieszych na ul. Targowej w Kwidzynie, gdzie ranna została 91-letnia kobieta. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają kwidzyńscy funkcjonariusze oraz apelują o rozsądną jazdę.

       Wczoraj (9.01.br.) około godziny 07.50 dyżurny policji w Kwidzynie  został powiadomiony o potrąceniu pieszej na ulicy Targowej w Kwidzynie.  Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 91-letnia kwidzynianka chciała przejść na pasach na drugą stronę jezdni. W chwili, gdy przechodziła przez ulicę, została potrącona przez skodę octavię,
którą kierował 18-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autem 18-latek, dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej. Efektem było potrącenie kobiety, która z połamaną miednicą trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy. Wkrótce sprawa trafi do sądu.
      W związku z powtarzającymi się przypadkami potrąceń policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze. W pobliżu przejść dla pieszych należy zachować nadzwyczajną ostrożność. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili  bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy  ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania  jak najbardziej ma zastosowanie.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~
~~ 11.01.2018, 15:02
Kolejny odcinek czarnego serialu na kwidzyńskich ulicach.

Pozostałe