Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, jeden wjechał do rowu

  • 29.01.2018, 13:07
  • KPP Kwidzyn
Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, jeden wjechał do rowu
W piątek  policjanci z Kwidzyna i Prabut zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej, drugi podróż zakończył w przydrożnym rowie. Obaj niebawem odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek.

       W miniony piątek (26.01.br.) funkcjonariusze z Kwidzyna i Prabut  zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden wpadł podczas rutynowej  kontroli drogowej, drugi podróż zakończył w przydrożnym rowie.
     Około godz. 16.10 patrol policyjny na ul. Kwidzyńskiej w Prabutach skontrolował nissana. Za kierownicą siedział 57-letni prabucianin. Czuć  było od niego alkohol. Badanie alkotestem wykazało 1,5 promila alkoholu  w organizmie kierowcy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
     Uprawnienia do kierowania samochodem stracił też 42-latek z gminy  Ryjewo. Jak ustalili policjanci drogówki w miejscowości Trzciano, kierowca renault espace zjechał nagle z jezdni i wjechał do przydrożnego  rowu. Mężczyzna został zakleszczony w samochodzie, a następnie z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Badanie trzeźwości wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że miał blisko 3 promile  alkoholu w organizmie. Niebawem obaj przestępcy drogowi odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi im do 2 lat więzienia.
       Kwidzyńscy policjanci apelują o zdrowy rozsądek i o trzeźwą jazdę.  Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy  właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To  wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe