Wtorek, 22.01.2019

Jechali za szybko, stracili prawo jazdy w miejscach zaznaczonych na KMZB

  • 6.02.2018, 09:37
  • KPP Kwidzyn
 Jechali za szybko, stracili prawo jazdy w miejscach zaznaczonych na KMZB
W piątek i niedzielę funkcjonariusze kwidzyńskiej drogówki podczas patrolu miejsc zaznaczonych jako „potwierdzone” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Jeden z nich przekroczył prędkość aż o 66 km/h, natomiast drugi o 57 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na trzy miesiące, a funkcjonariusze ukarali mężczyzn mandatami karnymi.

      Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mają wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mapa umożliwia każdemu wskazanie niewłaściwych zjawisk i zachowań, które wzbudzają powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Policjanci po otrzymaniu takiej informacji weryfikują ją, a w przypadku potwierdzenia, dążą do wyeliminowania zagrożenia. Wiele zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym przekraczania dozwolonej prędkości. „Potwierdzone” zagrożenia są
wciąż w zainteresowaniu policjantów, którzy poprzez kontrole takich miejsc dbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg i dyscyplinują niesfornych kierowców, aby całkowicie wyeliminować niepożądane zachowania.
     W piątek (02.02.18r.) kilkanaście minut przed godz. 13.00 w miejscowości Krzykosy gm. Gardeja policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę vw polo. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość auta. 20-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego w terenie zabudowanym, gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h, jechał z prędkością 116 km/h.
    W niedzielę (04.02.18r.) kilka minut przed godz. 11.00 w Sadlinkach na ul. Kwidzyńskiej policjanci zatrzymali 20-letniego kwidzynianina kierującego vw golfem. Mężczyzna kierując samochodem w tej miejscowości w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km/h.
     Funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami, ukarali ich za popełnione wykroczenie mandatami karnymi a na ich „konta” trafiło też po 10 punktów karnych.
      Przepisy przewidują, że kierowca może odzyskać uprawnienia po upływie 3 miesięcy, jednak do tej chwili nie wolno mu prowadzić pojazdów, gdyż może się narazić na dalsze konsekwencje prawne. Według nowych przepisów kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania prawa jazdy powoduje wydłużenie okresu zatrzymania do 6 miesięcy. Jeżeli dana osoba będzie kolejny raz kierować w tym okresie, starosta wyda decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień a kierowanie pomimo tego stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

 

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klops
Klops 6.02.2018, 13:39
Dwóch kamikadze mniej. Może sobie przypomną do czego auto służy. Jeszcze niech sie zasadzą na te zbyt głośne wydechy. Co innego ryk potężnego silnika a co innego ryk starej kupy rdzy w gazie z zamontowanym wydechem z allegro.

Pozostałe