Wtorek, 22.01.2019

W domu mieli prawie 240 gramów marihuany.

  • 6.02.2018, 09:45
  • KPP Kwidzyn
W domu mieli prawie 240 gramów marihuany.
Zarzuty za posiadanie zakazanych ustawą substancji odurzających usłyszało w piątek dwóch zatrzymanych przez policjantów z Kwidzyna mężczyzn. Funkcjonariusze z kwidzyńskiej komendy w mieszkaniach 33 i 43-latka, zabezpieczyli w sumie prawie 240 gramów marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

       W miniony czwartek około godz. 19.00 policjanci z Kwidzyna patrolujący miasto na ul. Hallera, w okolicach parku zauważyli zaparkowanego vw golfa, a w nim siedzących dwóch mężczyzn. Obaj bardzo zdenerwowali się na widok radiowozu, więc mundurowi postanowili sprawdzić dlaczego.  Podczas kontroli okazało się, że 33-letni pasażer samochodu ma przy sobie 1,5 grama zielono brunatnego suszu, a kierowca wagę kieszonkową. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że zabezpieczona
substancja, to marihuana.
      Ponadto policjanci ustalili, że obaj mężczyźni w miejscach swojego zamieszkania, mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania ich mieszkań, funkcjonariusze znaleźli ponad 110 gramów suszu roślinnego u 33-latka i 126 gramów tej samej substancji u jego o 10 lat starszego kolegi. Po zbadaniu i zważeniu potwierdziło się, że jest to marihuana o wadze w sumie prawie 240 gramów. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, które będą teraz dowodem w sprawie.
     Obaj mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W piątek po południu śledczy przesłuchali podejrzanych i przedstawili im zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe